Nové kulturní sály v Obecním domě v patře by měly být hotové už do Vánoc. To je čerstvá informace z vedení města. Původní plán byl otevřít v lednu 2012 s plesovou sezónou.

„Je to pro nás priorita, rádi bychom představili na Vánoce oba sály široké veřejnosti,“ řekl místostarosta Zdeněk Vocásek.
V současné době končí výběrové řízení na dodavatele rekonstrukce sálů. „Tento pátek by měla komise vybrat vhodného kandidáta, termín ukončení prací je k 31. říjnu. Pak dojde k vybavení nábytkem a k ozvučení,“ popsal Vocásek.

O víkendu došlo k ukončení demontáže sedaček a stolů v sálech. Na řadě je položení parket, rekonstrukce záchodů, výměna osvětlení, zvýšení podií a zakrytí radiátorů.

„V plánu je i klidová zóna na chodbě, kde by bylo k dispozici čalouněné sezení. Z bývalé Síně tradic vznikne bar,“ ví místostarosta.
Náklady na proměnu sálů a zázemí jsou 3,5 milionu korun a budou hrazeny z rozpočtu města.

V souvislosti s toutou rekonstrukcí dojde podle Vocáska i k výstavbě bezbariérové plošiny u vchodu do Obecního domu, kam dnes vozíčkáři nemohou. Existuje pouze komplikovaný přístup z druhé strany Kokosu, jak se Obecnímu domu přezdívá.

Program komplexu sálů by měl zahájit vánoční koncert. Na něj pak naváže plesová sezóna v lednu. „Nechceme tu pořádat pouze plesy, ale i koncerty a například zasedání různých Valných hromad,“ dodal Vocásek.

Oba sály začne provozovat Městské kulturní středisko, které mělo dosud k dispozici pouze bývalou obřadní síň na Palackého třídě.
„Dostali jsme Obecní dům do správy, máme ho kompletně přebírat koncem listopadu. Musím nabrat ještě dva nové lidi, a to obchodního referenta a technického pracovníka. Sály se musí uživit, proto jsem vypracovala ceník pronájmů a předala ho k posouzení na radnici,“ řekla ředitelka Městského kulturního střediska Martina Martincová.

Ta počítá, že by do nových sálů přenesla i Ples města, který byl jejím počinem, když nastupovala do střediska.
„Už projevili organizátoři zájem o taneční, nějaké plesy, místo by zde mohl najít soutěžní celorepublikový festival Rock Nymburk,“ uvažuje Martincová.
Podle ní bude ten příští rok rokem rozjezdovým. „Dlouho tu město nemělo žádný sál a lidé si našli alternativu v kulturním domě, Dělnickém domě nebo sále ve Sportovním centru,“ dodala Martincová.

Na projektové dokumentaci spolupracoval i zvukový mistr Jiří Hájek, dlouhá léta dvorní zvukař zpěváka Karla Gotta.
„Pan Hájek tvrdil, že tu bude lepší zvuk jak v pražské Lucerně,“ upozorňuje místostarosta Pavel Fojtík.

Nezbývá než si počkat na premiérový vánoční koncert.