Do Městce Králové dorazí „zlatej chlapec“ Láďa Křížek se skupinou Kreyson. Začátek je ve 20 hodin v areálu u koupaliště. „Kreyson dozrál jako víno a má svým fanouškům co říct. Obrovský zájem fanoušků na festivalech a koncertech je toho důkazem. Můžete se těšit na hity jako Čarovná noc, Playboy nebo Anděl na útěku,“ řekl za organizátory Jiří Prchalík.

Pěvecká legenda Václav Neckář dorazí ve 21 hodin na hřiště do Netřebic. „Doprovodí ho klasicky Bacily jeho bratra Jana Neckáře, pozval jsem ho už potřetí,“ uvedl pořadatel Pavel Sís Čermák.

Od metalu přes pop se dostáváme na folkové legendy, které se představí na festivalu Ve stínu vodárenské věže v Nymburce. Festival u paty vodárny vypukne ve 13 hodin. Mezi jinými se tady objeví i ostřílení písničkáři Slávek Janoušek a Vladimír Merta. „Merta by měl přijít na řadu kolem půl osmé,“ ví Lukáš Kadava z Městského kulturního střediska.

Tak a teď babo raď. Kromě těchto „VIP“ akcí, kde potkáte legendy, se ovšem na Nymbursku koná ještě alespoň desítka dalších.