O princi Vendelínovi v Hálku

Nymburk/ O princi Vendelínovi. To je název pohádky, která bude v sobotu k vidění v Hálkově divadle. Začátek je ve 14.30 hodin.

Hudební večer v kulturním domě

Nymburk/ Již páté setkání lidí, kteří se zajímají o basovou kytaru, se koná tuto sobotu v kulturním domě. Od 10 hodin se tu představí celá řada baskytaristů a různých žánrů hudby. „Vystoupí například Olga Kuthanová na akustický kontrabas nebo Petr Svoboda na nástroj zvaný Chapman Stick. Lukáš Varaja předvede ručně vyráběné baskytary,“ řekl hlavní organizátor Michal Kořínek, jinak sám baskytarista skupiny SO. Akce Setkání basslidiček končí v 18 hodin a zváni jsou všichni hudbymilovní příznivci.

Lidé mohou vyrazit na výlet do přírody

Lysá nad Labem/ Na exkurzi do Hrabanovské černavy mohou zájemci vyrazit v neděli. Sraz je v 15 hodin u Černých vrat. Hrabanovská černava je od roku 1933 chráněná. Dnes je tu národní přírodní rezervace, kde je možné zahlédnout několik druhů ohrožených rostlin a živočichů.

Na Nymbursku oslaví Den dětí

Nymbursko/ První červnový den oslaví děti svůj svátek. Organizátoři na Nymbursku pro ně připravují zajímavý program. Ve skautském středisku Tortuga na nymburském Zálabí nebude v sobotu od 13 do 17 hodin chybět střelba z kuše a luku, bungee running, opékání buřtů a mnoho dalšího. Na hřišti v Drahelicích se od 9 hodin bude soutěžit v hodu kroužky, lovu ryb, veselém malování, hodu na plechovky a dalších disciplínách. Organizátoři – TJ Sokol Drahelice a ČSSD Nymburk, slibují i překvapení. V sobotu oslaví Den dětí také v Lysé nad Labem a v Milovicích. V Lysé mohou zájemci na oslavy vyrazit od 13 hodin do areálu mládeže v Čechově ulici. Víceúčelové kulturní zařízení v Milovicích oslavy rozprostřelo dokonce do tří dnů. V sobotu od 15 hodin bude na Hakenově stadionu na programu plno her a soutěží. Chybět nebude ani nafukovací skluzavka, mažoretky, cvičení psi, malířky obličejů, hasičská technika i s ukázkami mladých hasičů. O den později, v neděli, zvou ochotníci z A–Z Divadla na divadelní pohádku Ježibaby z Babína. Představení začíná v 15 hodin v divadle Mladá.

Premiéru pohádky zakončí ohňostroj

Nymburk/ Na premiéru pohádky Evy Hrubé Pojďte s námi do pohádky, mohou zájemci vyrazit už tuto neděli. V Hálkově divadle začíná pohádka v 17 hodin.A chybět nemá ani ohňostroj na scéně.

Městečtí hasiči chystají na víkend oslavy ke 130. výročí založení

Městec Králové/ V sobotu se budou dít v Městci velké věci. Náměstí bude pro normální provoz uzavřeno. Právě na něm se totiž od rána do večera odehraje podstatná část oslav 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Městci. Po slavnostním zahájení v osm ráno vystoupí mažoretky, následuje ukázka požárního útoku v podání omladiny. Chybět nebude přehlídka historické techniky. Prvním z vrcholů oslav by měla být simulace dopravní nehody. „Jedno auto by mělo hořet, budou se vyprošťovat cestující,“ poznamenal strosta Milan Pavlík. Hlavně pro potěšení dětí se objeví také pěna. Odpoledne bude na programu slaňování z kostelní věže. Ve čtvrt na čtyři by měla začít ukázka zásahu na budově místní radnice včetně evakuace při požáru. Slavnosti pak ukončí hasičská zábava v sále kulturního domu.

Program oslav městeckých hasičů:

8.00 – 8.05 Slavnostní zahájení – starosta Milan Pavlík
8.10 – 8.30 Vystoupení mažoretek
8.40 – 9.00 Ukázka požárního útoku – dorost
9.05 – 9.25 Ukázka požárního útoku – děti
9.30 – 10.00 Ukázka požárního útoku – historická technika
10.10 – 11.00 Ukázka likvidace požáru osobních automobilů
(simulace dopravní nehody s následným vyproštěním osob z automobilů)
11.15 – 11.50 Ukázka likvidace požáru hořlavých kapalin
(střední a těžká pěna)
11.55 – 12.55 Přestávka – oběd
13.00 – 13.25 Vystoupení mažoretek
13.30 – 13.55 Ukázka slaňování záchranářů z kostelní věže
14.00 – 14.25 Časová rezerva/ možné překvapení pořadatelů
14.30 – 14.50 Ukázka zásahu armádních hasičských speciálů
(demonstrace hasebního účinku při použití dvou lafetových proudnic)
15.15 – 16.15 Ukázka zásahu na budovu místní Radnice
(simulace požáru, evakuace osob, poskytnutí první pomoci)
16.30 – 16.45 Slavnostní ukončení – starosta Milan Pavlík
19.30 – 00.00 Hasičská zábava – kulturní dům Na Staré poště

Nymburský režisér uvede v sobotu premiéru svého filmu Operace Bruno

Nymburk/ Již tuto sobotu se od 18 hodin v kině Sokol bude promítat nymburská premiéra komedie Operace Bruno. Tu má na svědomí nymburský režisér Daniel Bartoš, který do hlavní role komedie obsadil místního herce a muzikanta Jiřího Vetešníka. „Ten si zahraje vedoucího policie, postavu Bruna. Docela mu to jde,“ řekl režisér a představitel policisty Švestky Bartoš. Ve filmu hraje klíčovou roli ještě Aleš Mocek, který se objevil už v předcházejícím Bartošově filmu Každý chce být jako Luboš. Film je podle Bartoše o tom, že každý na někoho něco ví. Hlavní příběh komedie vypráví o jistém bláznovi. Když ho propustí z blázince, dostane policejní dohled. Jenže vyjde najevo, že… a dál už se nechte překvapit. Celý děj filmu se odehrává v Nymburce. Hudbu k Operaci Bruno napsal jazzman Tomáš Sýkora.

Květinová slavnost na zámku Bon Repos se letos koná ve znamení svatebních obřadů

Stará Lysá/ Druhý ročník květinových slavností na zámku Bon Repos se koná už tuto sobotu. Tentokrát bude ve znamení svatebních obřadů. V programu tak nebude chybět svatební scénka i se svatebním kočárem. Pořádání svateb v zámečku, který je v soukromých rukou, je totiž úplnou novinkou, a tak se snoubenci mohou přijít inspirovat, jak by jejich svatební obřad mohl vypadat. Květinová slavnost začíná ve 14 hodin. Na programu bude prohlídka zámku, sportovní vyžití, ochutnávka vína, koncerty vážné hudby, skupina Evergreen kvartet nebo módní přehlídka. Na té budou k vidění jak svatební modely, tak i děti z mateřské školy Dráček v modelech Blanky Bánské. „O květinové doplňky se postarají studenti zahradnické školy z Mělníka,“ řekla za organizátory Dana Papáčková s tím, že na akci vytvořili i úplně nové Šporkovské víno, a to jak bílé, tak i červené. To budou moci lidé ochutnat a případně si odnést na památku. Pro zájemce bude připravena kyvadlová doprava z Lysé. Z Husova náměstí bude autobus lidi odvážet od 12.30 do 13.30, nazpět pak od 16.30 do 17.30 hodin. Akci pořádá spolek rodáků a přátel Města Lysá nad Labem za finanční podpory města.

V lyském muzeu začíná výstava věnovaná Sokolům

Lysá nad Labem/ Současnost Sokola v dětských kresbách a fotografiích. To je nová výstava, která v neděli začíná v muzeu Bedřicha Hrozného v Lysé nad Labem. Vernisáž se koná ve 14 hodin.