Dům, který na svém místě stojí od roku 1905, původně sloužil jako zájezdní hostinec. Za více než sto let svého provozu zažil lepší i horší časy. Z těch lepších lze připomenout etapu po roce 2010, kdy se Na Cejpovně konaly koncerty. Hrál tam například Jazz Q, kalifornský bard Jesse Ballard, bluesman Sammy Vomáčka, kapely Zrní a Neřež nebo místní balkánská dechovka Lipno.

Dům však byl také častým cílem nájezdů zlodějů. Naposledy v dubnu 2018. Tehdy zloděj ukradl skoro 100 tisíc v hotovosti, počítač, záznamový set na kamerové záznamy, vzduchovou pistoli, krabičku s mincemi z dob Rakouska – Uherska za 10 tisíc. „V dětském koutku odcizil hotovost 24 500 korun,“ doplnila policejní mluvčí Petra Potočná. Celkem škoda za skoro 400 tisíc.

Cejpovna se před několika dny objevila v nabídce zmíněného realitního makléře. Dům, který na svém místě stojí od roku 1905, původně sloužil jako zájezdní hostinec. V prvním patře je k dispozici málo vídaný slavnostní sál, který je každoročně využíván zhruba k deseti svatebním hostinám. V tomtéž patře se nachází také restaurace, kuchyně a sklady. Kromě toho plně vybavený a zkolaudovaný pivovar se třemi tanky o objemu 600 litrů a varnou s objemem až 550 litrů. Na druhém podlaží je i byt 3+1 určený k rekonstrukci.