Už nějaký čas se mluví o vybudování potřebných parkovacích míst pod železničním nadjezdem. Zásadním problémem, na kterém se celá akce zasekla, bylo řešení, jak se z parkoviště dostat zpět do provozu na Alešově ulici. Logicky se nabízela varianta připojení na nedávno vybudovaný kruhový objezd mající výjezdy do ulic Alešova, Dr. Horákové, na nadjezd a nově také ke Kauflandu. Jenže to se ukázalo jako technicky nemožné. „Kvůli normám a daným parametrům se zkrátka nevejde a toto řešení jsme museli opustit.

Situace na Riegrově náměstí. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Celý projekt se od začátku točil právě na tomto jediném problému, jak zajistit výjezd. Nyní jsme konečně dosáhli shody s Dopravním inspektorátem a vznikne tak kruhový objezd, který napojí parkoviště na ulice Alešova a Studentská,“ řekl místostarosta Miroslav Holas. Nový kruhový objezd tak vznikne mezi Penny marketem a jen pár desítek metrů vzdáleným velkým kruhovým objezdem. S výstavbou parkoviště i výjezdu z něj se počítá příští rok. „Budou na to vyčleněny peníze v rozpočtu na příští rok,“ potvrdil místostarosta.

Proměna ulice Dr. Horákové

Stav povrchu silnice Dr. Horákové, parkující auta u krajnic omezující výhled při výjezdu z vedlejších ulic a spousta dalších problémů, na které místní roky upozorňují. To je situace kolem frekventované ulice, který se má v dohledné době začít měnit. Rychlejšímu postupu při chystaných opravách bránil fakt, že ulice a část chodníků jsou majetkem kraje. Podle starosty Romana Schulze se musí na prvním místě vyjasnit majetkové poměry.

„Právě kvůli tomu budeme mít tento týden jednání se zástupci kraje a Správy a údržby silnic, kde chceme pozemkové záležitosti vyřešit. Pak mohou začít opravy,“ konstatoval starosta. Mezi zásadní body rekonstrukce bude patřit odstranění žulových kostech coby povrchu silnice, vybudování parkovacích zálivů, cyklostezky a také stavba nového kruhového objezdu na křížení ulic Dr. Horákové a Dr. Beneše.

Vjezd na Riegrovo náměstí

Jako úplně první se však místní dočkají zásadní úpravy při vjezdu na Riegrovo náměstí z Jiráskovy ulice. Před hotelem Hubert a z druhé strany před Domem zdraví totiž tradičně stojí zaparkovaná auta a vjezd na náměstí od pošty se často stává pro řidiče doslova loterií. Výhled na příjezdovou silnici od nádraží i od hotelu Soudek bývá prakticky nulový. To se má změnit už v řádu týdnů. Před hotelem Hubert budou instalovány značky zákaz zastavení a uprostřed silnice bude nakreslena bílá přerušovaná čára. Situaci pak bude mapovat městská policie.

Z druhé strany před Domem zdraví, někdejším hotelem Praha, budou zřízena parkovací místa pro invalidy. „Máme příslib, že to vše bude hotové do začátku festivalu Soundtrack, tedy do posledního prázdninového víkendu,“ doplnil Schulz.