Kruhový trénink. Právě na něm je postavený program fitka, které sídlí na náměstí T.G. Mysaryka na kolonádě v domě Archa. A jako se spousta lidí zachránilo v biblickém vyprávění před potopou, tady se v klubu Expreska Poděbrady dámy zachrání třeba před nadbytečnými kily.

„Během půl hodiny se v kruhu přesouváte 
z jednoho stanoviště na druhé a to tak, abyste rovnoměrně procvičila všechny svalové skupiny. Cvičení je jednoduché a výsledky ohromující," nenechá nikoho na pochybách trenérka klubu Veronika Mňuková.

Trend kruhového tréninku k nám přišel z USA. V klubu Expreska Poděbrady probíhá trénink na osmi hydraulických strojích a osmi aerobních mezistanicích, které jsou logicky uspořádané do kruhu podle toho, zda se procvičuje spodní nebo horní partie těla. „Během minimálně třiceti minut rovnoměrně procvičíte všechny svalové skupiny. Půlhodina je navíc čas, který si i velmi zaneprázdněná žena může dovolit třikrát týdně investovat do svého zdraví 
a krásy," je přesvědčená Mňuková.

Podle odborníků kruhový trénink přináší například lepší pleť, příliv energie, nerušený spánek, větší kreativitu, úlevu při menopauze a bystřejší mysl. Prospívá zádům, očím, srdci i kloubům. Snižuje riziko rakoviny vaječníků a diabetes, naopak zvyšuje imunitu i schopnost otěhotnět.

Hlavní výhody Expresky oproti klasickému fitness centru jsou:
-cvičení je pouze pro ženy
-můžete začít kdykoliv bez objednání
-po celou dobu cvičení proškolená trenérka k dispozici zdarma
-otevřeno 7 dní v týdnu
-rychlé a mimořádně účinné spalování tuků
-pomoc s odstraněním celulitidy
-cvičíte dvě svalové partie najednou
-spálíte až 2 tisíce kJ za 30 minut
-v případě dovolené nebo výletu je možno cvičit zároveň kdekoliv ve 35 pobočkách v České republice i na Slovensku

„Je to cvičení pro všechny ženy, bez rozdílu fyzické kondice či věku. Zátěž lze uzpůsobit podle potřeby a i žena, která nikdy necvičila, vše krásně pod vedením trenérky zvládne," ví odbornice na slovo vzatá.

Expreska má v Poděbradech otevřeno od pondělí do pátku (9-20 hodin), v sobotu (9- 12) i neděli (15-20).

Více informací najdou zájemkyně na: www.expreska.cz/fitness-expreska-podebrady.