Obyvatelé se letos konečně dočkají svého kruhového objezdu na nejfrekventovanější křižovatce Poděbradská, Paroubkova, Čs. armády. Každé ráno tu městští stážníci musí dohlížet na to, aby se školáci přes hlavní tah na Prahu dostali v pořádku do školy.

Nová kruhová křižovatka by měla být v provozu ještě letos.

Podnět k řešení dopravní situace dalo město. Podle starostky Cecilie Pajkrtové je místo pro děti velmi nebezpečné.

Krajský úřad, který je správcem komunikace, se staví k výstavbě kruhového objezdu prý velmi vstřícně. „Zřejmě i proto, že křižovatka je velmi široká, takže nebude potřeba mnoho stavebních zásahů a proto i náklady na její úpravu budou minimální,“ uvedla Pajkrtová s tím, že uprostřed křižovatky by měly být pouze umístěny jakési betonové zábrany a střed se osadí zelení.

Oficiální jednání mezi městem, krajem a nymburským dopravním expertem Jiřím Zvěřinou se uskuteční už tuto středu, 2. dubna. „Je předpoklad, že by kruhový objezd mohl být spuštěn ještě v tomto roce,“ je přesvědčen Jiří Zvěřina.

Nymburský deník včera oslovil krajský úřad, ale do uzávěrky vydání se nepodařilo od tiskového mluvčího kraje Martina Kupky získat informace.

Kde všude by měly kruháky vyrůst?

Nymburk

- VNymburce jsou kruhové objezdy zatím tři.
- Další okružní křižovatka by měla přibýt v příštích letech. A to u výjezdu z hotového obchvatu Nymburka, který vyústí na silnici směrem na Boleslav.
- Kruhák by měl být vybudován na křižovatce u nemocnice - Boleslavská - Velké valy, ne však v nejbližší době
- Další je navržen na křižovatce Drahelická - Krajní za čerpačkou na LPG, kde v současné době probíhá nová výstavba rodinných domů.

Lysá nad Labem

- V Lysé by měl nový kruhák nahradit křižovatku v ulici Čsl. armády na Milovice a Benáteckou Vrutici. Na své náklady ho vybuduje supermarket Spar.
- Mluvilo se i o vybudování kruháku na náměstí u kina. Prostor křižovatky je totiž každou chvíli ucpaný. Tato varianta by však byla moc nákladná a příliš by zásahla do podoby náměstí a došlo by i na bourání.