Jak bude opravdu vypadat nový kruhový objezd u supermarketu Kaufland? Od stavební firmy i radnice zatím přichází různé informace. Tajenku by mohl rozluštit středočeský kraj, který vydával stavební povolení. Do uzávěrky vydání se však mluvčí kraje Martin Kupka nevyjádřil.


Město má územní rozhodnutí, podle kterého má být kruhový objezd jednoproudýa s pěti sjezdy. „Na Nymburk, do Kauflandu, na Hořátev, na Kolín a pátý sjezd má být naznačen směrem k zahradnictví, kde se v budoucnu počítás bytovou zástavbou,“ řekl Zdeněk Jeřábek z odboru správy a rozvoje městského majetku. Tento pátý sjezd má být vybetonován do dvou až tří metrů, součástí má být i chodník ze zámkové dlažby.

Podle stavbyvedoucího by však nový kruhový objezd měl být dvouproudý. Navíc se podle něj počítá se čtyřmi sjezdy, a to na Nymburk, do Kauflandu, na Hořátev včetně benzinky a také na silnici I/38 na Kolín.

Shodné jsou jen informace o celkové šířce, která by měla být 40 metrů a dlážděném dvoumetrovém pojízdném prstenci. Podklady radnice a stavební firmy se shodují také v tom, že střed objezdu by měla tvořit zeleň.

Radnice má v ruce územní rozhodnutí, ve kterém se počítá s jednoproudým kruhovým objezdem. Do dneška však prý nemá stavební povolení, které vydal krajský úřad. Navíc dvouproudový objezd je nesmysl i podle dopravního inženýra Jiřího Zvěřiny. „Dvouproudový objezd bychom tu ani nepovolili,“ dodal policista.

Předpokládaný termín dokončení stavby kruháku je přitom už v polovině listopadu. Až tehdy bude nejspíš jasné, jak vlastně bude kruhový objezd vypadat.