Omezení rychlosti a zvýraznění dopravního značení, případné otevření druhého sjezdu u Velkého Zboží, v krajním případě vybudování kruhového objezdu před Poděbradkou. To jsou výsledky schůzky odborníků, která se zabývala velkým množstvím nehod právě před Poděbradkou.

Schůzky se zúčastili zástupci Dopravního inspektorátu v Nymburce, Ředitelství silnic a dálnic, správy Středočeského kraje a Města Poděbrady. „Dohodli jsme se na třech postupných variantách řešení. Neprodleně bude reflexně zvýrazněno dopravní značení a v úseku omezena rychlost jízdy na 50 kilometrů v hodině,“ řekl šéf dopravního inspektorátu Josef Ulrich.

Pokud by se ovšem kritická situace s nehodami nezlepšila, nastane krok číslo dvě. „Bude zprovozněna pravá větev sjezdu z obchvatu na Velké Zboží. To už je finančně náročnější řešení,“ vysvětlil policista.

Pokud by v místě dále docházelo k nehodám, přijde na řadu třetí krok. „Tím je vybudování kruhového objezdu, který by v místě zbrzdil provoz,“ doplnil Ulrich.

Výsledky schůzky nechtěl blíže komentovat šéf odboru dopravy poděbradské radnice František Kupec. „Dohodli jsme se, výsledky znáte. To je podstatné,“ uvedl Kupec.

Pravdou je, že po sérii nehod zhruba před měsícem, se situace uklidnila. „Od té doby, co byl problém medializován v Nymburském deníku, jsme na místě nehody nezaznamenali,“ potvrdil Ulrich.

Zlepšení podle jeho slov může přinést i zprovoznění poděbradského mostu, které se chystá na konci letošního roku. „Budeme reagovat podle aktuální situace. Takže to rozhodně není tak, že tam jednou kruhový objezd bude nutně stát,“ upřesnil šéf dopravního inspektorátu.