Jiráskova ulice směrem od závor na Žižkov ke sklárnám, dále ulice Jana Opletala a její křížení s Lidickou a nájezd na hradecký tah.

To je lokalita, která zůstává z dopravního hlediska zatím nedořešena a ačkoliv některé návrhy ze strany vedení radnice už padly, vzhledem k různorodosti názorů jednotlivých zastupitelů zřejmě nebude jednoduché odhlasovat finální variantu.

O co vlastně jde? Proměna prostor před nádražím a navazující Družstevní ulice dala vzniknout takzvanému vnitřnímu poděbradskému okruhu. Zjednodušeně řečeno, kdo se chce vyhnout zahuštěnému centru města při příjezdu od Nymburka, může zahnout do Mánesovy ulice, minout zemědělskou školu, později nádraží a Družstevní ulicí se dostane až ke zmíněným závorám v Jiráskově ulici. Z Družstevní do Jiráskovy musí řidiči zahnout povinně kvůli přikázanému směru jízdy a míří k hlavní bráně u skláren. A tady nastávají problémy.

Při odbočení na ulici Jana Opletala, která je krajskou komunikací, musí dát řidič přednost protijedoucím autům. Po pár metrech pak dává přednost autům jedoucí po Lidické. „Součástí našeho návrhu je narovnání úseku Jiráskovy ulice před sklárnami s ulicí Jana Opletala, která by měla být hlavní. Tedy řidiči by nedávali přednost řidičům na Lidické, jak je tomu dosud," vysvětluje místostarosta Ivan Uhlíř.

Hlavní by tak pokračovala dále kolem tenisových kurtů a ve výhledu je také možný kruhový objezd při napojování na hradecký tah, tedy na Palackého ulici.

Jenže zatím jde pouze o návrh, na němž nepanuje všeobecná shoda. „V tuto chvíli není jasné, kdy se řešením této situace pohneme. Své požadavky mají také sklárny, které by v těchto místech chtěly budovat parkovací místa. 
A navíc, jak je patrné při jednání, co zastupitel, to jiný názor. Neumím říci, jestli se tímto problémem budeme zabývat ještě v letošním roce," doplnil Uhlíř.

Přitom právě na křižovatce ulic Jana Opletala a Lidické už došlo v nedávné minulosti 
k několika střetům plynoucích z nedání přednosti v jízdě.
Samí místní nemají v konečném řešení dopravní situace před hlavní branou do skláren jasno. „Já bych to nechala, jak to je. Lidi jsou na to zvyklí," myslí jedna z obyvatelek sousední ulice. Další muž však souhlasí s tím, že současné řešení přednosti v jízdě je nesmyslné a změnit by se mělo co nejdříve.