Na městys Křinec dohlíží po staletí svědecký vrch Chotuc. Jeho dávný duch už pamatuje hodně a ví, jak se tu kdy lidu žilo. V tomto ohledu může být současné vedení Křince v čele (už 14 let) se starostou Milanem Mocem v pohodě, neboť neusíná na vavřínech svých ani svých předchůdců, ale poctivě buduje a zpříjemňuje život necelým 1 300 obyvatelům.

„S koncem roku končíme dva velké dotované projekty. Prvním je již hotová revitalizace Zeleného náměstí, která spočívala v úpravě stávající zeleně a výsadbě nových lip. Druhým je nákup nového výjezdového vozidla pro Sbor dobrovolných hasičů, který jsme mohli uskutečnit díky půlmilionové podpoře Středočeského kraje. Jedná se spíše o osobní vůz pro 9 lidí, který naši hasiči potřebují jak pro vlastní výjezdy k požárům, tak zejména pro práci s mládeží. V neposlední řadě může vůz sloužit jako evakuační vozidlo při povodních," vysvětluje starosta a už se těší, že automobil ještě do Vánoc přivítají s celou slávou na křineckém náměstí.

Křinečtí věnují intenzivní pozornost také školnímu areálu. Letos bylo dokončeno jeho zateplení, v příštím roce je v plánu oprava venkovního areálu a také sociálních zařízení mateřinky.

„Čeho si velmi cením, je fakt, že se konečně podařilo rozjet výstavbu ve Štěpnici II, kde bude celkem 39 rodinných domků. První etapa čítá 11 domů, už jsme zahájili prodej parcel a výstavbu infrastruktury. Chceme sem přivést mladé lidi a zastavit tak pokles počtu obyvatel," říká starosta Milan Moc.