Šok zažil šestatřicetiletý muž v neděli v půl sedmé ráno poté, co se vrátil z noční směny v poděbradských sklár〜nách. Otevřel rodinný dům a na podlaze našel mrtvou manželku. Měla podřízlé hrdlo a nejevila známky života! Brutální masakr se evidentně odehrál během uplynulé noci.

Přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat násilnou smrt. „Čtyřicetiletá žena zemřela na následky bodnořezné rány v oblasti krku. Policisté pátrají po pachateli i motivu činu,“ uvedla mluvčí středočeské policejní správy Soňa Budská.

Otřesený manžel i přes děsivou událost včera prodával ve Vinici v kiosku, který provozuje. Vyvěsil na něj černý prapor. „Já se domnívám, že mohlo jít o vyřizování účtů. Některá jména těch, kteří by to mohli mít na svědomí, jsem policistům oznámil,“ řekl včera Nymburskému deníku.

Podle jeho zpovědi mohl jeho ženu napadnout muž, který už ji v obci několikrát obtěžoval.

Nedá se ale vyloučit, že vrah pochází z poděbradských skláren, kde oba manželé pracovali. „Měla tam s několika lidmi neshody,“ krčí rameny vdovec.
Vrah sebral nůž z kuchyňské soupravy a hrůzný čin spáchal právě jím. Pak vražednou zbraň odnesl. Sebral i klíče a vchod do domu zamkl, samotná venkovní vrata už ne. Nejvíce manžela ale mrzí, že mu pracovnice sociálního úřadu okamžitě odebraly šestnáctiletého chlapce, který je synem zavražděné a který s nimi

v rodinném domku už několik let žil. „V takovou chvíli potřebujeme být spolu. Požádám soud, aby mi byl chlapec vrácen,“ tvrdí muž, který celou otřesnou situaci snáší poměrně statečně. „Syn byl naštěstí celou noc u přítelkyně a nic z té hrůzy, která tu ráno byla, neviděl.“

A že se jednalo o otřesnou scénu! „Manželka měla prořízlé hrdlo podélně i dovnitř krku. Ležela na podlaze, evidentně se dlouho bránila. Zemřela po boji,“ líčí své doposud nejhorší ráno muž, který se kromě práce a rodiny věnuje mladým fotbalistům z nedalekého Městce Králové.

Podle místních se částečně jedná o podivína. „Prý se občas chová divně, ale jinak proti němu nikdo nic nemá,“ tvrdí žena z Městce, jejíž synové pod vedením muže z Vinice hráli.

Ve Vinici žila rodina už čtvrtým rokem v domě po matce nešťastného muže. „Měl jsem jí opravdu rád. Nedokážu žít sám a bojím se, že na mě celá ta událost teprve dopadne. Navíc skončila fotbalová sezona, sebrali mi chlapce a teď se budu cítit strašně opuštěný,“ svěřil se včera před polednem.

Pevně věří, že policie vraha brzy vypátrá. „Pak mě bude zajímat jediné: jeho jméno,“ říká se zastřeným pohledem.