Barevná vajíčka, květiny, vůně pečených klobás a spousta spokojených rodičů. Tak se dá ve stručnosti popsat středeční odpoledne, které prožili křinečtí žáci spolu s učiteli před základní školou, kde uspořádali své vlastní Velikonoční trhy. Po období, které v loňském roce bylo pro školu přinejmenším nervózní, je tato akce pohlazením po duši.

A nový ředitel školy, Tomáš Veverka, má další příjemné akce v plánu. „Neřeším, co bylo, ale dívám se dopředu. Chceme tu zachovat tradice, ale samozřejmě uspořádat i jiné akce, při kterých by se lidé sešli v pohodě. Škola má velmi pěkný pozemek, který by se dal využít právě k podobným akcím,“ řekl se spokojeným úsměvem.

Na trzích žáci nabízeli vše, co k velikonocím při hodinách výtvarné výchovy vytvořili. Pozvaná byla i bývalá pedagožka, která zvládá paličkování, do Křince přijela i odbornice na drátkování. Uvnitř školy se zase rodiče mohli naučit uplést si košíček z pedigu. A to vše v režii školy. „To, co žáci utržili, použijeme zase na nákup materiálů pro další podobnou akci,“ vysvětlil ředitel Veverka.