Peníze, prstýnky i platební karty. To je jen část lupu, který si zloděj odnesl z rodinného domu v Nymburce. Policistům ale pátrání netrvalo dlouho a chmaták skončil za mřížemi.

Devětapadesátiletý muž byl dopaden na začátku června. „2. června bylo muži hlášenému k trvalému pobytu v Mostu sděleno obvinění z trestných činů krádež, porušování osobní svobody a neoprávněné držení platební karty,“ uvedl kriminalista Pavel Kvíz.

Zmíněná krádež se odehrála letos na jaře. Zloděj rozlomil vložku u vstupních dveří domu směrem z ulice, vnikl do stavení, kde prohledal obývací pokoj. „Odcizil dámskou kabelku s osobními doklady, platební kartou, klíči, peněženkou s 1 tisícem korun a mobilním telefonem,“ uvedli policisté.
S tím se však chmaták nespokojil. Ze skleněného pohárku v obývací stěně vybral 150 euro, ve stěně našel i digitální foťák.

Ve stolku pak objevil dřevěnou šperkovnici se zajímavým obsahem: 8 různých prstýnků, 6 řetízků, pár náušnic a jeden náramek. Pochopitelně i to všechno odnesl.

Majitelé vyčíslili celkovou škodu na 36 845 korun.
Chmaták z Mostu byl za podobný hřích už jednou potrestán. „Za krádež byl odsouzen už 9. března 2006 Okresním soudem Klatovy,“ doplnil Kvíz.