„Všude po Nymburce se postupně vymění všechny stojany na autobusových zastávkách. Nové stojany jsou modernější, výraznější a budou sjednocené po celém městě," řekl mluvčí radnice Petr Černohous. Ne všem však nový model vyhovuje. „Starším lidem se slabším zrakem a turistům neznalým linek prý trochu vadí menší písmena směrování oproti původním stáním před hlavním nádražím," reaguje Pavel Mariánek na sociální síti.

Lékařka poví o srdci obézních

Nymbursko – Každý čtvrtek po 11. hodině nabízí Český rozhlas Region rady všem, kteří chtějí žít zdravě. V dnešním vydání pořadu Hubněte zdravě se doktorka Kateřina Cajthamlová spolu s moderátorem Patrikem Rozehnalem zaměří na to, jak funguje srdce u obézních lidí. Dozvíte se, jestli se může více nebo rychleji opotřebovat, jestli je možné srdce trénovat nebo jak se bude hubnout lidem s vysokým a nízkým tlakem. Do pořadu Hubněte zdravě se můžete se svými dotazy zapojit i vy – už dnes dopoledne na frekvenci 100,3 nebo 100,7 FM.

Malí tenisté začínají sezonu

Budiměřice – Spolek ATP Budiměřice (Amatérští Tenisoví Plejeři) připravil pro děti se vztahem k Budiměřicím další ročník tenisové akademie, v které budou mít možnost seznámit se pod dohledem zkušené trenérky se základy tenisu nebo dále rozvíjet své dovednosti. Tréninky budou probíhat tradičně v úterý a začnou pravděpodobně již 18. dubna (jakmile bude hřiště připravené po zimě ke hře). Tento rok se akademie otevírá od dubna do října s prázdninovou přestávkou. Za podmínky přízně počasí se tedy bude jednat o 20 tréninkových hodin. Podrobnosti včetně přihlášky jsou na webu obce.