Druhou výstavou je Senior – Handicap: aktivní život, která ukáže možnosti, jak překonávat překážky a žít plnohodnotný život i v pokročilejším věku. Její součástí je i celostátní soutěž Šikovné ruce našich seniorů, na které jsou každoročně vystaveny práce stovek aktivních seniorů. Poslední expozicí je výstava lázeňství Lázeňský veletrh.

Hasiči závodí v Běrunicích

Běrunice – Sezona hasičských soutěží je v plném proudu. Tentokrát se Sbory dobrovolných hasičů se sjedou v sobotu 24. června na hřiště TJ Sokol Běrunice, kde se uskuteční už čtvrtý ročník soutěže O pohár starosty obce Běrunice v požárním sportu. Soutěž se koná od 13 hodin. Milovníci hasičského sportu se mohou také těšit večer od 20 hodin na Večerní sání. To už nepůjde o klasický hasičský sport, ale o pravou hasičskou zábavu za hudby orchestru TOX Jaroslava Trnky.

Závod měří 34 kilometrů

Kostelní Lhota – Šestý ročník Lhotecké cyklo-třicítky aneb na kole s rodinou či s kamarády Hrabalovým Polabím se koná v sobotu 24. června v Kostelní Lhotě. Start je už tradičně u sila u rybníka. Prezentace závodníků se uskuteční od 9.30 do 11 hodin. Trasa, která vede přes Hořátev, Písty, Hradištko, Kersko, Zvěřínek a zpátky do Kostelní Lhoty, je dlouhá 34 kilometrů. Pro děti ale platí kratší verze. Na trase je šest kontrolních bodů. Rovinatý nenáročný terén je vhodný i pro nejmladší cyklisty.

Pivovarský den je událostí číslo jedna na nymburské scéně. Letos přilákal několik tisíc návštěvníků po dvaadvacáté.
OBRAZEM: Pivovarský den přilákal tisíce návštěvníků

Zábavný den čeká děti v moštárně

Nymburk – Den, při kterém si to děti pořádně užijí, se uskuteční na nymburské moštárně v sobotu 24. června od 10 do 16 hodin. Děti mohou přijít v různých kostýmech, připraveny jsou pro ně zajímavé aktivity, například malování na obličej, kreativní účesy, rozjede se dětská diskotéka, pro malé výtvarníky jsou připraveny dílničky. Rodiče se mohou těšit na malé tržiště.

Blíží se konec vodního blahobytu

Nymbursko – Týden vody ve vysílání Českého rozhlasu má upozornit na konec takzvaného vodního blahobytu u nás. Stanice Český rozhlas Region uvede reportáže z míst, kde je ve středních Čechách vody málo, kde za ni zaplatí nejvíc nebo jak se žije bez vodovodu či kanalizace. Chybět nebude soutěž o mimořádnou exkurzi do přísně střežených zón přehrady Švihov. Region naladíte na frekvenci 100,7 FM.

Fotoreportáž z festivalu Votvírák 2017
OBRAZEM: Takový byl Votvírák 2017!