Výkopy mají zmizet do úterý

Nymburk – Původní plány hovořily o možnosti oprav plynovodu v centru města až do konce letních prázdnin. Podle aktuální zprávy z nymburské radnice však dva velké výkopy mají zmizet už během příštích několika dnů. „Předpokládané ukončení prací je stanoveno na 5. srpna s konečnou úpravou povrchů 8. srpna,“ píše se ve zprávě městského úřadu. Výkopy komplikují život především chodcům před radnicí na náměstí a u budovy soudu v ulice Na Fortně. V jejich rámci se opravují prasklá potrubí plynovodu, kterým unikal plyn.

Přejezd v Boučkově opraví

Poděbrady – Kvůli opravě železničního svršku bude od 14. srpna 7.30 hodin do 15. srpna 20 hodin uzavřen přejezd v Boučkově ulici v Poděbradech. Objízdná trasa bude vedena přes nadjezd v Koutecké ulici. Stav dalších přejezdů město sleduje a průběžně řeší se Správou železniční dopravní cesty. 

Slávisté a Sparťani zabojují

Běrunice – Fandové Slavie a Sparty si to rozdají na hřišti Sokola Běrunice v sobotu 12. srpna od 15 hodin. Bude se soutěžit nejen střílením branek, ale také počtem oblečených klubových dresů.

Na ledě jsou Švéd i Kanaďan

Nymburk – Hokejisté Nymburka jsou v přípravě na nadcházející sezonu, která se může stát svým způsobem historickou. V rámci přípravy se totiž na nymburském ledě mezi domácími hokejisty pohybuje také jeden Švéd a jeden Kanaďan. Zda se osvědčí, ukážou následující týdny. Více se budeme tématu věnovat v jednom z příštích vydání.

Festival uzavře komunikace

Milovice – Obyvatelé i návštěvníci města musí ve dnech konání festivalu Let It Roll, tj. od čtvrtka 3. do soboty 5. srpna, počítat s tím, že některými ulicemi neprojedou. Město ohlásilo úplnou uzavírku ulic Suchardova, U Sokolovny, Pionýrů, Školská, Dukelská, Na Pahorku, Smetanova, Letecká, Ostravská, Mírová, Poštovní, 5. května, Nádražní a Rohová. Objízdná trasa povede po místních komunikacích ulic Armádní, ČSA, Mírová, 5. května, Družstevní. Rovněž budou dočasně přemístěny autobusové zastávky. Pro všechny dotčené linky (432, 434, 436 a 497) se přesouvá zastávka Milovice žel. stanice z ulic Nádražní, resp. 5. května do ulice Mírová. Linky směřující na východ (směr Balonka, Vlkava, Nymburk) budou odjíždět ze zastávky na východní straně ulice Mírová (naproti kostelu). Linky směřující na západ (směr Mirakulum, Lysá n. L., Benátky n. J.) budou odjíždět ze zastávky na západní straně ulice Mírová (u kostela).