Ve dvou sledovaných na Nymbursku, v Jezeru Poděbrady a v Ostré, je podle nich voda vhodná ke koupání. Ale už tradičně Ostrá vykazuje zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti, což podle vysvětlení hygieniků znamená, že voda obsahuje zvýšené množství chlorofylu. Tyto výsledky se objevují na zmíněném koupališti už od konce května a zatím se nezhoršují. Koupat se je tedy zatím možné jak v Poděbradech, tak v Ostré.

Knihovna hlásí letní provoz

Nymburk – Městská knihovna bude o prázdninách v provozu v jiných časech, než na jaké jsou čtenáři zvyklí během roku. Pro dospělé, dětské oddělení i studovnu a hudební oddělení platí, že ve středu je zavřeno. V pondělí a v pátek mají zmíněná oddělení otevřeno od 8 pouze do 15 hodin, v úterý od 8 do 17 hodin. Ve čtvrtek si dospělí mohou knížky vypůjčit od 8 do 17, děti jen do 15 hodin. Čítárna je tradičně otevřenai ve středu mezi osmou hodinou a polednem. V sobotu 5. srpna bude otevřeno od 9 do 11 hodin. 

Bitva u Zborova se vrací

Milovice – Rekonstrukci slavné bitvy u Zborova budou moci zájemci sledovat v bývalém vojenském prostoru v sobotu 8. července od 14 hodin. Program začne už v deset ráno pietním aktem na Vojenském hřbitově, v 17 hodin se uskuteční na Hakenově stadionu divadelní hra s příznačným názvem Zborov.

Představí se vlak

Lysá nad Labem – Repliku legionářského vlaku, takzvaný Legiovlak, mohou zájemci spatřit v neděli 9. července od 10 hodin na nádraží v Lysé nad Labem. Legiovlak je legionářské muzeum na kolejích, které představuje věrnou repliku legionářského vlaku, v němž prožili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády na Transsibiřské magistrále v Rusku v letech 1918 až 1920. Veřejnosti bude Legiovlak na nádražív Lysé nad Labem přístupný zdarma každý den až do 13. července. Ve všedních dnech od 8 do 18, o víkendu od 9 do 19 hodin.