Rodiny poznávají firmy

Nymbursko – Krajská hospodářská komora Střední Čechy vyhlásila na období letních prázdnin soutěž pro rodiny s názvem Poznáváme firmy ve středních Čechách. Chce touto formou přiblížit provozy zajímavých výrobních firem, ukázat dětem, jaké profese jsou nyní potřeba a přilákat je ke studiu potřebných oborů. Také jim chce zábavným způsobem umožnit zasoutěžit si a případně i v některých firmách něco vyrobit. Podmínky soutěže zájemci najdou na webu hospodářské komory.

Pojede se tradiční dostih

Lysá nad Labem – Tradiční dostihy se uskuteční ve čtvrtek 6. července od 14 hodin na lyském závodišti. Vedle hlavního − Memoriálu Evy Palyzové − se poběží i dostih Cena Byšiček k výročí 300 let od založení obce hrabětem F. A. Šporkem. Jezdci, trenérovi a majiteli vítězného koně tohoto dostihu předají zástupci obce Byšičky čestné ceny.

Byšičky oslaví 300 let

Byšičky – Velkou oslavu chystá obec s pětapadesáti obyvateli, patřící správou pod Lysou nad Labem. Byšičky, které mají neobvyklou okrouhlou náves a jsou chráněnou státní památkou, oslaví 300 let od svého založení. Akce je plánovaná na příští víkend, od 9. do 10. července.

Čtrnáct sousedů otevře své dvory k provozování stylových šenků, na dvou pódiích se představí profesionální a amatérští umělci, jsou přichystané i další zajímavé programy. Například zahajovací scény s přivítáním zakladatele obce Františka Antonína hraběte Šporka se zúčastní na 250 účinkujících.

Pojede nový výletní vlak

Nymbursko – Nově zavedený zvláštní vlak, který bude vypraven ve středu 5. července, uvítají jak příznivci pěší turistiky, tak i ti, kteří objevují krásy naší krajiny v sedle bicyklu, protože součástí vlaku je vůz vhodný pro přepravu jízdních kol. Z nádraží Praha-Vršovice odjíždí v 8.27 hodin a přes Prahu hl. nádraží, Prahu-Libeň, Český Brod, Nymburk, Jičín a Libuň dojede do Turnova v 11.23 hodin. Na cestu zpět se tento vlak vydá z Turnova v 16.41 hodin. Poprvé se jím mohli zájemci svézt už v sobotu 1. července.