V tomto týdnu mohou zájemci navštívit kostel sv. Václava v Hrubém Jeseníku, kde se 15. dubna o Bílé sobotě v 19 hodin koná bohoslužba ke Vzkříšení. Velikonoční neděle 16. dubna bude patřit v 10 30 hodin slavné bohoslužbě. Další bohoslužby se konají v Křinci v kostele sv. Jiljí na Zelený čtvrtek 13. dubna v 19 hodin, na Velký pátek 14. dubna v 17 hodin. V neděli 16. dubna v 10.30 hodin se koná opět slavná bohoslužba.

Hygienici řeší koupaliště

Nymbursko - Před nadcházející sezonou zveřejnili hygienici návrh termínů, ve kterých budou odebírat vzorky vody z určených koupališť. Na Nymbursku se sledovanost týká Jezera Poděbrady a Jezera Ostrá. První měření kvality vody by se mělo uskutečnit na obou místech 22. května. Návrh monitorovacího kalendáře včetně připomínek se uskuteční při veřejném projednání 24. dubna v pražském sídle krajské hygienické stanice.

Číšníci poběží kolonádou

Poděbrady - Tradiční mezinárodní soutěž Gasto Poděbrady se koná v Kongresovém centru 20. dubna od 10 hodin. Nebude chybět ani oblíbený běh číšníků po kolonádě v 15.15 hodin.

Lektorka učí paličkování

Lysá nad Labem - Fanouškům ručních prací je určeno povídání o paličkování, které pořádá městská knihovna 19. dubna od 16.30 hodin. Akce je určena pro všechny, kteří by se tuto techniku rádi naučili. Na tuto lekci bude v případě zájmu navazovat kurz paličkování pod vedením zkušené lektorky Heleny Kubíkové. Ta má na svém kontě řadu úspěchů v krajkářských soutěžích a její výrobky jsou oceněny certifikátem regionálního produktu Polabí.

V kostele zahraje trio

Lysá nad Labem - Městská knihovna pořádá 17. dubna v 16 hodin Velikonoční koncert v evangelickém kostele. Posluchači se mohou těšit na Trio Gratia ve složení Lenka Chmelová (flétna), Hana Dostálová Roušarová (housle) a Dagmar Mašková (viola).

Uzávěrka přihlášek se blíží

Lysá nad Labem - Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady vyhlásilo další ročník soutěže Šikovné ruce našich seniorů pro radost a potěšení. Je určena pro uživatele terénních sociálních služeb, kluby důchodců a ostatní seniorské skupiny, domovy pro seniory a seniory jednotlivce. Všechny práce budou prezentovány na samostatné výstavě v Lysé nad Labem v rámci výstavy Senior Handicap: aktivní život, která se uskuteční 22. až 25. června. Uzávěrka přihlášek je 22. května. Seznam prací, které lze do soutěže poslat, zájemci naleznou na webových stránkách Centra.

Malérečka učí

Kersko - V lesním ateliéru Kuba v Kersku mohou návštěvníci prožít velikonoční svátky už tradičně při výtvarných činnostech. V sobotu 15. dubna je bude od 10 do 17 hodin valašská malérečka z Dolní Bečvy Naďa Šebestýenová učit vyrobit si přáníčko nebo obrázek z papírové krajky. Při-hlásit se lze na dopolední nebo odpolední kurz. V neděli pak od 10 do 16 hodin ukáže, jak se zdobí pravé valašské kraslice vyškrabováním. Kraslice také může doplnit jménem nebo veršem na přání. Na Velikonoční pondělí je otevřeno od 10 do 17 hodin.

Skauti mají soutěž

Městec Králové - Celostátní skautská soutěž Svojsíkův závod má i své regionální kolo. To se koná v Městci Králové v sobotu 22. dubna od osmi hodin. Skauti si tam změří síly pomocí vědomostních a dovednostních úkolů.

Stadion čeká běh

Milovice - Sportovní klub Target Sport Milovice pořádá v sobotu 22. dubna od 13 hodin na Hakenově stadionu tradiční běžecký závod pro všechny věkové kategorie. Registrace závodníků se uskuteční nejpozději 30 minut před závodem.