Práce na nadjezdu začnou 1. března

Lysá nad Labem - První práce na opravách nadjezdu přes železnici mezi Litolí a Lysou nad Labem začnou podle mluvčí krajského úřadu Heleny Frintové už 1. března. Nejprve se budou překládat sítě a budovat cesta kolem Kovony pro nákladní auta, která budou pracovat na stavbě. Samotná uzavírka nadjezdu se chystá až na konci dubna, kdy začnou demoliční práce. Řidiči osobních aut budou překonávat železnici na přejezdu ve Stratově, auta nad 12 tun budou muset koleje přejíždět až v Nymburce. Podle Frintové je ale plán objížďky zatím projednáván s policií a jeho finální podoba se ještě může změnit. 

Volit budou jinde, než byli zvyklí

Městec Králové - Důležitou zprávu zveřejnila místní radnice. Prezidentské volby se budou konat na jiném místě, než bylo dosud u všech voleb zvykem. „Přesouvají se do budovy základní školy na ulici Přemysla Otakara II.,“ potvrdil starosta Milan Pavlík. Dosud se konaly v sále kulturního domu, kde sídlily vedle sebe všechny tři okrsky. A právě to je důvod stěhování. „Aby nikdo nemohl napadnout regulérnost voleb, budou okrsky působit každý v jiné místnosti,“ vysvětlil starosta. S touto variantou se počítá i pro druhé kolo prezidentských voleb na konci ledna a pokud se osvědčí, tak i pro všechny další volby.

Altán v parku letos nebude

Poděbrady - Ještě před pár dny figuroval mezi nejzajímavějšími projekty pro tento rok v lázeňském městě. Nyní je všechno jinak. Ani letos se návštěvníci hudebních akcí v lázeňském parku nového hudebního altánu nedočkají. Po řadě komplikací a odkladů s původním projektem měl být nakonec vystavěn do letošního podzimu. I toto datum však padlo, stejně jako celý původní projekt. „Návrh od architekta Jiřího Ksandra uskutečněn nakonec nebude. Novou studii na hudební altán vypravuje firma EXCON. Na podobu nového řešení si tak musíme počkat, stejně tak na oznámení započetí stavby,“ uvedly FB stránky Město Poděbrady. 

Vyhlášení sportovců se blíží

Nymbursko - Slavnostní večer, na kterém budou vyhlášeni nejúspěšnější sportovci nymburského regionu, se uskuteční v pondělí 15. ledna od 18 hodin v Obecním domě. Večerem provede známý moderátor a někdejší sportovní komentátor Radek Šilhan. Oceněni budou jednotlivci i týmy, dospělí i junioři. Výsledky vyhlášení a rozhovory s nejúspěšnějšími sportovci Nymburska najdou čtenáři v dalších vydáních.

Lístky na ples už nejsou

Milovice - Lístky na městský reprezentační ples v Milovicích v duchu první republiky se vyprodaly během několika dnů. Atrium radnice, kde se ples na konci února bude konat, má omezenou kapacitu. Podle mluvčí radnice se proto ani žádné další lístky přidávat nebudou. Ples má připomenout 100. výročí od založení Československa, proto organizátoři zvolili elegantní prvorepublikové téma.

Spor s AZOSem pokračuje

Nymburk - Dlouholetý spor města se zinkovnou pokračuje. Okresní soud v Nymburce vynesl v červnu rozsudek ve prospěch zinkovny (dle rozhodnutí soudu město neprokázalo, že míra zápachu je pro obyvatele nadměrná a žalobu zamítl). Město následně podalo návrh na odvolání proti soudnímu rozhodnutí ke krajskému soudu a první stání se koná 16. ledna ve 13 hodin v budově Krajského soudu v Praze.

Nymburk podpořil hospic

Nymburk - Město finančně podpořilo Domácí hospic Nablízku příspěvkem ve výši 28 tisíc korun. Pracovníci hospicu poskytovali v loňském roce služby dvěma klientům z Nymburka. Cílem domácí hospicové péče je zajistit podporu umírajícím klientům a jejich rodinám.

Poradí, jak se dostat do formy

Nymburk - Městská knihovna v Nymburce připravila sérii přednášek, ve kterých odborníci poradí, jak se po svátcích dostat zpátky do formy. 6 cest ke zdraví těla a mysli, tak se jmenuje cyklus šesti přednášek, které si od nového roku můžou zájemci vyslechnout v městské knihovně. Společným tématem, jak už z názvu plyne, bude fyzické a psychické zdraví člověka. Vystoupí jednotliví odborníci na cvičení, jógu, redukci hmotnosti a správnou výživou. Přednášky se budou konat jednou za měsíc, vždy v úterý. Započnou v úterý 16. ledna a potrvají až do června.