Soutěž přiblíží dětem firmy

Nymbursko – Rodiče mohou spolu se svými dětmi mířit do až konce prázdnin nejen za kulturními památkami, ale také do středočeských firem. Soutěží Poznáváme firmy ve středních Čechách chce Krajská hospodářská komora Střední Čechy přiblížit dětem provozy zajímavých výrobních firem, ukázat jim, jaké profese jsou nyní potřeba, a přilákat je ke studiu těch potřebných oborů. Také jim chce zábavnou formou umožnit zasoutěžit si a případně i v některých firmách něco vyrobit. Pravidla soutěže i informace o jednotlivých firmách najdou zájemci na webu www.khkstrednicechy.cz

Sestry dostanou přidáno

Nymburk – Sestry v nymburské nemocnici pocítí přidání již v červencové výplatě, potvrzuje tisková mluvčí nymburské nemocnice Pavlína Stránská. Každé ze sester, které pracují ve směnném nepřetržitém provozu, se mzda zvýší o dva tisíce korun bez ohledu na skutečnost, zda Nemocnice Nymburk obdrží finanční prostředky na navýšení mezd středního zdravotnického personálu.

Řidiče přibrzdí retardéry

Nymburk – Dlabačova ulice na nymburském Zálabí prochází zásadní rekonstrukcí. Po stavbě chodníku a novém veřejném osvětlení jsou instalovány retardéry, tedy umělé hrboly, které mají zpomalit příliš rychlé řidiče. Jeden už je v ulici dokončený, chystají se další dva. Kvůli jejich instalování bude ulice uzavřena v termínech od 31. července do 3. srpna, a následně od 4. do 7. srpna. Omezení se dotknou i sousedních ulic U Starého Labe a Kovanická.