Jde o jednu z nejobydlenějších lokalit města, která má svá specifika a také mnoho problémů. Lidé tam s radními hovořilio stálém tématu nedostatečného množství parkovacích míst. Radnice nedávno představila projekt revitalizace sídliště, která pokračuje už několikátou etapou. Na sociálních sítích se v poslední době objevují protesty proti novým autobusovým zastávkám Pražské integrované dopravy, které ubírají parkovací místa.

Úředníci zajistí služby

Nymburk – Kvůli rozbitému výtahu v budově městského úřadu v ulici U Staré sladovny museli úředníci upravit své služby. Pro občany, kteří si nemohou vyřídit své záležitosti bez použití výtahu, byla v přízemí budovy zřízena telefonní linka, z níž je možné volat do všech kanceláří.

Úředníci jsou připraveni navrhnout řešení a v případech, kdy je možné věc vyřídit i mimo obvyklé prostory, sejít do přízemí a žádost vyřídit nebo se domluvit na jiném možném způsobu řešení. Tímto způsobem ovšem nelze vyřídit cestovní pas. Ten si musí žadatel případně vyřídit na jiném nejbližším úřadě.