Prvním pacientem se stal ježek

Poděbrady - Stejně jako mají porodnice první novoroční miminka, hlásí i Záchranná stanice pro zraněné živočichy na Huslíku své první zachráněné zvířátko. Prvním pacientem letošního roku se stal ježek západní, který byl značně vysílený a potřeboval pomoc člověka. Loni stanicí prošlo celkem 1717 volně žijících živočichů. Byli zranění nebo se ocitli v nouzi. „Toto číslo je druhé nejvyšší v historii našeho působení v záchraně zvířat. Děkujeme za podporu, bez ní bychom pomoc tolika živočichům mohli poskytnout jen stěží,“ říká vedoucí stanice Luboš Vaněk.

Sbírku podpoří koncert

Milovice - Tříkrálovou sbírku mohou podpořit také dárci v Milovicích. Příležitost přispět do kasiček mají během tradičního Tříkrálového koncertu v kostele sv. Kateřiny Alexandrijské. Čeká je tam netradiční vánoční program v podání pětičlenného mužského vokálně experimentálního souboru Affetto. Originální budou i pojetí doprovodu, varhan, cimbálu a perkusí. Koncert se koná v sobotu 6. ledna od šestnácti hodin.

Zloděj jel na dětském kole

Milovice - Městští strážníci v posledních dnech řešili několik krádeží. Většinou šlo o drobnosti v obchodních domech, v jednom případě však bylo lupem i jízdní kolo, které zloděj ukradl před prodejnou potravin v Armádní ulici. Strážníci bicykl vypátrali díky náhodě. V nočních hodinách si všimli, že Armádní ulicí jede na dětském jízdním kole dospělý. To jim bylo podezřelé, proto neobvyklého cyklistu zkontrolovali. Odcizené kolo se záhy vrátilo zpátky ke šťastné majitelce.

Opravili hasičskou zbrojnici

Velké Zboží - Město Poděbrady nechalo zrekonstruovat hasičskou zbrojnici ve Velkém Zboží. Opravená budova, k níž rovněž přibyla nová přístavba, bude slavnostně otevřena už zítra v sedmnáct hodin. Náklady na stavbu dosáhly částky pět milionů sedm set tisíc korun. Přes pět milionů korun přitom poděbradská radnice zaplatila z peněz od ministerstva pro místní rozvoj, které městu poskytlo dotaci.

Přednášky spojuje zdraví

Nymburk - Šest cest ke zdraví těla a mysli je název cyklu šesti přednášek, které v letošním roce mohou zájemci vyslechnout v městské knihovně. Společným tématem bude fyzické a psychické zdraví člověka. Představí se tam postupně odborníci na cvičení, jógu, redukci hmotnosti nebo správnou výživou. Přednášky se budou konat jednou za měsíc, vždy v úterý. Začnou 16. ledna a potrvají až do června. 

Kabelku měla ve školce

Milovice - Městští strážníci v Milovicích řešili kuriózní případ, ve kterém hlavní roli sehrál kamerový systém. Žena oznámila, že jí byla odcizena kabelka, když vedla své dítě na zájmový kroužek. Tvrdila, že si ji nechala v autě, které však zapomněla zamknout. V kabelce přitom zůstaly doklady a peníze. Milovičtí strážníci se podívali na záznam kamerového systému a zjistili, že když své dítě vedla do školky na kroužek, měla kabelku rameni. Poté už bylo jednoduché přijít na to, že se taška stále nachází v šatně, kam si pro ni žena mohla sama dojít.

Silnice K Borku je opravená

Lysá nad Labem - Opravy silnice a chodníků v ulici K Borku jsou hotové. Rekonstrukce trvala dva měsíce a celkové náklady přesáhly čtyři miliony a osm set tisíc korun. Radnice nechala v ulici udělat také nový vodovod, kanalizaci a veřejné osvětlení. Rovněž bylo připraveno napojení na sousedící lokalitu.