Velenka usiluje o vodovod

Velenka - Obec podala před několika dny žádost o dotaci na stavbu vodovodu, kanalizace a čističky odpadních vod. Jak upřesnila starostka Velenky Zlatuše Zemanová, obec má hotovou projektovou dokumentaci k vodovodu, kanalizaci i čističce a bude hledat odborníka, který by zpracoval projekt na jednotlivé přípojky. Pokud by byla dotace schválena, stavba by mohla začít v březnu roku 2019. Obec se připojí k nedávno dostavěnému vodovodnímu řadu v Kersku, kanalizaci a čističku bude mít vlastní.

Pošta mění otvírací dobu

Milovice - Pobočka milovické pošty u nádraží dočasně mění z provozních důvodů otevírací dobu. Lidé si budou moci své záležitosti v týdnu od 5. února do 9. února vyřídit jen v omezených hodinách. V pondělí a ve čtvrtek bude otevřeno pouze od 8 do 10.30 hodin, v úterý od 13 do 15.30, ve středu od 14 do 18 hodin, v pátek otevřou ve 13 a zavřou už ve 14.30 hodin.

Prošlé známky musí zmizet

Nymbursko - Loňské dálniční známky platily pouze do posledního lednového dne, dnes už na čelních oknech aut být nesmí. Policejní mluvčí Eva Hašlová připomněla, že ať už si řidič pořídí známku na rok 2018, nebo ne, neplatná z roku 2017 musí zmizet. Přebytečná známka je totiž stejný prohřešek jako ta scházející. „V příkazním řízení jde o pokutu do výše pět tisíc, ve správním řízení až sto tisíc korun,“ upřesnila Hašlová. Na dálnicích lze očekávat kontroly nejen ze strany policie, ale i hlídek Celní správy.

Poradí s daňovým přiznáním

Milovice, Lysá nad Labem - Úředníci z finančního úřadu v Nymburce v rámci svých služeb budou ve druhé půlce března přijíždět na úřady menších měst a pomáhat lidem s vyplňováním daňových přiznání k dani z příjmů fyzických osob. Lidé si pak mohou rovnou na místě daňové přiznání podat. V Milovicích budou úředníci 19. března od 8 do 18 hodin a v Lysé 21. března rovněž od 8 do 18 hodin. Už loni měla tato služba velký úspěch.

Archeolog ukáže artefakty

Opolany - Místní lidé jsou zváni na přednášku týkající se dávné minulosti našeho kraje. Archeolog Polabského muzea Andrej Lamprecht se ve svém vyprávění zaměří na slovanské osídlení v letech 600 až 1100 našeho letopočtu. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 8. února od 18 hodin v zasedací místnosti radnice a nese název Co dokládají nalezené artefakty. 

Rychlíky opět nepojedou

Nymbursko - Cestující na Nymbursku čekají od 10. února opět komplikace. Do 27. března plánují České dráhy výluku mezi stanicemi Mstětice a Praha Horní Počernice, což znamená, že kromě tří ranních spojů pojedou všechny rychlíky z Prahy na Hradec odklonem přes Poříčany. Lysou nad Labem tedy úplně minou. Opravy na trati se dotknou i šesti odpoledních osobních vlaků linky S9. Pojedou z Lysé nad Labem o pět minut dříve. Vlaky linek S2 a S22 se budou ze stanice Mstětice o pět minut opožďovat.

Soutěž připomene Masaryka

Poděbrady - Literární a výtvarnou soutěž vyhlašuje poděbradská městská knihovna u příležitosti 100. výročí založení Československa. Měla by připomenout osobnost prvního československého prezidenta. Ve výtvarné soutěži je třeba vytvořit libovolnou technikou portrét T. G. Masaryka. Předmětem literární soutěže je napsání povídky na téma O čem bych si chtěl nebo chtěla dnes popovídat s T. G. Masarykem. Text by neměl přesáhnout čtyři strany A4. Svá díla mohou autoři odevzdávat přímo v knihovně až do konce září.

Sportovci dostanou peníze

Nymburk - Peníze pro 23 sportovních center, které budou ve středních Čechách zajišťovat přípravu mladých sportovců, schválili v pondělí krajští zastupitelé. Sportovním oddílům, klubům nebo tělovýchovným jednotám poskytne kraj peníze formou individuální dotace. TJ Lokomotiva Nymburk dostane pro své kanoisty půl milionu korun a nymburský Spolek přátel košíkové Polabí 1,9 milionu korun.