Přání dětí zavěsí na stromek
Lysá nad Labem – Kreativní advent letos slibuje městská knihovna v Lysé. Vybízí děti, aby si v knihovně vyzvedávaly papírové hvězdy, které si pak doma vystřihnou, vybarví či jinak tvořivě ozdobí, a poté vrátí zpět do knihovny. Nakonec budou všechny hvězdičky viset nad vánočním betlémem. Zároveň děti mohou na speciální kartičku napsat svá přání a pracovníci knihovny pak kartičky hromadně zavěsí na vánoční stromeček.

Višňová bude zavřená
Milovice – Kvůli stavbě vodovodu bude do konce tohoto týdne, tedy do neděle 3. prosince, úplně uzavřená Višňová ulice v Milovicích. Po této jednosměrné ulici zpravidla přijíždějí rodiče pro své ratolesti na základní školu Juventa na ulici Komenského. Kdo tedy pojede po Armádní ulici ve směru od nádraží a náměstí, bude muset odbočit o kus dál, až na ulici Spojovací a projet kolem Jednoty.

Nymburáci chtějí Ježíška
Nymburk – Patronát nad tradičním rozsvěcením vánočního stromečku na Náměstí Přemyslovců letos převzala iniciativa Náš Ježíšek. Jejím cílem je vrátit Ježíška jakožto hlavní postavu českých Vánoc a adventu do veřejného prostoru. Ježíška se snaží iniciativa lidem představit i vizuálně pomocí hrnečků, na nichž je Jezulátko zpodobněno, a které budou k dostání i při zahájení adventu v Nymburce. Ježíšek nadělující dárky by neměl být vytlačován cizorodými symboly, jako je například Santa Claus. O českém symbolu Vánoc na náměstí pohovoří předseda Spolku pro tradiční Vánoce Děpold Czernin. Sváteční slovo připojí i farář Jaroslav Krajl.