Volební lístky nechodí domů

Nymbursko - Na několika úřadech v nymburském regionu se lidé ptali, kdy jim domů dorazí hlasovací lístky k druhému kolu prezidentské volby. Úřady proto voliče upozorňují, že před druhým kolem voleb hlasovací lístky nechodí domů, ale voliči je obdrží přímo v den volby ve volební místnosti svého okrsku. Budou vybírat už pouze ze dvou kandidátů.

Knihovna vyhlašuje soutěž

Poděbrady - Městská knihovna vyhlašuje literární soutěž k příležitosti 100. výročí od založení Československa. Autoři by měli napsat povídku na téma: O čem bych si chtěl/chtěla dnes popovídat s T. G. Masarykem. Povídka by neměla přesáhnout čtyři strany. Autoři mohou své práce odevzdávat od začátku února do konce září v dětském oddělení knihovny. Soutěžit se bude ve třech kategoriích, sedm až deset let, 11 až 15 let a 16 a více.

Našly se klíče od auta

Milovice - Městská policie v Milovicích oznamuje, že se v Braniborské ulici v Milovicích našly klíče od auta. Kdo je ztratil, nebo jejich majitel, si je může vyzvednout na stanici městské policie na Náměstí 30. června.

Nepoteče pitná voda

Lysá nad Labem - Kvůli opravě na vodovodním řadu v úterý 6. února od 8 do 11 hodin nepoteče v části města pitná voda. Provozovatel vodovodu tedy doporučuje obyvatelům Jedličkovy ulice od křižovatky s ulicí Zahradní, Pivovarské od křižovatky s ulicí Zahradní, Šafaříkovy, Smetanovy, U Nadjezdu, části ulice 9. května a U Dráhy dostatečně se pitnou vodou předzásobit. Voda nepoteče ani v Penny marketu, nebo budově Českých drah. Bližší informace se obyvatelé dozví na telefonním čísle 326 905 379.

Projednají územní plán

Městec Králové - Radnice zve na pracovní besedu k vytvoření nového územního plánu. Občané uvidí, jak se územní plán zpracovává a sami budou moci přímo na místě ovlivnit, jak bude budoucí územní plán vypadat. Setkání se koná ve středu 7. března od 17.30 v Kině Biásek.

Od úterý zavřou část Jičínské

Nymburk - Kvůli opravě kanalizačního řadu a přípojek bude od úterý 30. ledna kompletně uzavřena část Jičínské ulice. Konkrétně od křižovatky s ulicí U Nadjezdu po křížení s Purkyňovou ulicí. Uzavírka začne v 8 hodin ráno a potrvá až do čtvrtka 15. února do 15 hodin. Vzhledem k tomu, že uzavírka se týká oblasti, kde je několik souběžných i kolmých ulic sousedících s uzavřeným úsekem, nebyla stanovena žádná pevná objízdná trasa. „Provádějící firma zajistí ve spolupráci s technickými službami odvoz komunálního odpadu z místa po dobu uzavírky,“ píše se v rozhodnutí městského úřadu. Zakryty budou některé značky.