KRCHLEBY 

Ukázky lidových řemesel přinese již podesáté obec spolu se Svazem žen Krchleby. Letošní ročník se koná v sobotu 7. října od 9 do 17 hodin v areálu základní školy a tělocvičny. Návštěvníci ocení dřevěné hračky, keramiku, dřevořezbu, drátování, vazby květin a mnoho dalšího. Program doplní vystoupení dětí i tvořivé dílny. 

KOSTOMLATY 

Schůzka se zástupci investora a projektanta k připravované modernizaci železničního traťového úseku Nymburk - Lysá n. L. proběhne 19. září od 18 hodin v jídelně ZŠ. Bude se jednat o zrušení důležitých železničních přejezdů, výstavbě nadjezdu, případně podjezdu v obci.

Ilustrační foto.
Nový útok na peníze seniorů: po telefonu!

ROŽĎALOVICE 

Zbavit se olejů, znečištěných obalů, barev, lepidel, mastných tkanin, ředidel a rozpouštědel, léků, AKU baterií, zkrátka nebezpečného odpadu, ale také objemného odpadu jako nábytek, budou moci občané v sobotu 7. října mezi 8. a 9. hodinou na nádraží, kde je stanoviště mobilního svozu.

OSTRÁ 

Autobusová linka 480 spojující obec s Nymburkem bude zkrácena. V úseku Nymburk Kostomlaty budou všechny její spoje převedeny na linku 497, která v Nymburce pojede přes zastávky Lipová, Poliklinika a Letců R.A.F., čímž se zajistí požadované spojení obcí na trase se zdravotnickým zařízením a školou.

PÁTEK 

Klub deskových her zahájil pravidelné Nedělní deskohraní, které probíhá každou neděli od 9 hodin v Sousedském spolkovém domě. Na milovníky her všech věkových kategorií čekají moderní deskové a karetní hry. 

Na Riegrově náměstí přistál ve čtvrtek večer vrtulník. Transportoval vážně zraněnou dívku do motolské nemocnice.
Dívka bude mít po pádu trvalé následky

KOUNICE 

Kouničtí chystají oslavu 760 let od první písemné zmínky o obci. V sobotu 16. září začne v 9 hodin celodenní program, který potěší děti i dospělé. Nabídne například slavnostní otevření sportovního hřiště s florbalovým zápasem dětí ZŠ, šermířské souboje, výstavu historických vozidel, dny otevřených dveří, hudební a divadelní vystoupení, lidová řemesla i ohňostroj, ten až v 20.30. Nebude chybět občerstvení. 

KŘINEC 

Žáci 1. a 3. ročníku ZŠ, případně šestiletí předškoláci, které baví pohyb při hudbě, se můžou hlásit ještě do neděle 17. září do přípravky dětského aerobiku. Lekce vedené profesionální instruktorkou budou probíhat v úterý v době 16.30 17.30 hodin v tělocvičně základní školy. První, ukázková hodina se uskuteční v úterý 19. září. Bližší info na tel. 731 582 131.

V Byšičkách oslavili 300 let existence obce.
OBRAZEM: V Byšičkách odhalili desku Cimrmanovi