Vedení města upozorňuje na to, že tato nenadálá situace může zkomplikovat úřední jednání pro osoby, které vyžadují bezbariérový přístup. Invalidní lidé by proto měli odložit vyřízení například občanského průkazu, řidičského průkazu a pasu nebo změnu trvalého bydliště na pozdější dobu.

Žabí kvákání déšť nezhatí

Poděbrady – Ekocentrum Huslík v Poděbradech pořádá ve čtvrtek 11. května od 16.30 hodin akci s názvem Žabí kvákání. Účastníci se mohou setkat s obojživelníky, které potkávají doma na zahradě nebo v lužním lese. Budou je rozeznávat podle barevnosti i hlasu. Sraz je v Ekocentru, a pokud by počasí nepřálo a byl vytrvalý déšť, aktivity budou uvnitř.

Lidé se učí knihařskou práci

Rožďalovice – Muzeum klasického knihařství v Rožďalovicích pořádá v sobotu 13. května od deseti hodin tvořivou dílnu. Účastníci si tam zkusí zdobení papíru jednoduchou grafickou technikoua následně jej použijí na potažení desek nebo na předsádku vlastnoručně svázaného zápisníčku. Tvoření je inspirované současnou výstavou tiskůz dřevořezů Paula Gauguina, ale dojde při něm také na knihařskou práci. Je nutné přihlásit se předem.

Lázně zahájí další sezonu

Poděbrady – Slavnostní zahájení 109. lázeňské sezony se uskuteční o víkendu od 12. do 14. května. Návštěvníky čekají koncerty, diskotéky, módní přehlídky, výstava 140 let výroby sklav Poděbradech nebo cyklovýlet. Páteční a sobotní program je nazván Cesta dobou s vystoupeními Petry Černocké, Jiřího Korna, Stanislava Hložka a dalšími. Neděle je věnována místním sborům a souborům z partnerských měst.

Přednáška připomene hrdinu

Čelákovice – Životní osudy čelákovického rodáka, stíhacího pilota Aloise Vašátka, jeho válečnou cestu Polskem a Francií i působení v britském královském letectvu RAF připomene ve své přednášce Pavel Vančata u příležitosti pětasedmdesátého výročí Vašátkova skonu v boji (23. 6. 1942). Zájemci si ji mohou vyslechnout ve čtvrtek 11. května od 19 hodin v Městském muzeu v Čelákovicích.

Dobroty přispějí na charitu

Nymburk – Další akce s ochutnávkami specialit vyrobených přímo účastníky, nazvaná Restaurant Day, se koná na farní zahradě na Kostelním náměstí v sobotu 20. května od 11 hodin.

Od 12.30 hodin tam zahraje tak trochu jiná cimbálovka Ponk. Výtěžek bude použit pro potřeby farní charity.

Běžci bojují o Jezerní pohár

Sadská – Orientační závod O jezerní pohár sev Sadské poběží v neděli 14. května. Prezentace účastníků je od 9.30 až 10.30 hodin na hřišti u léčebny v Lázeňské ulici, start je hodinu před polednem. Závodit se bude v kategoriích žáci, junioři a dospělí. Podle náročnosti jsou nachystány dvě tratě, snadná pro začátečníky, určená pro děti do 10 let nebo rodiče s malými dětmi,a trať orientačně náročnější pro hlavní závod. K závodům patří i doprovodný program.

Kiďák zpívá v Čelákovicích

Čelákovice – Spolek přátel čelákovického muzea pořádá koncert folkové legendy ze západních Čech Vojty Kiďáka. V prostorách muzea zazní ve středu 17. května od 19 hodin například skladby Toulavej, Česačů bavlny bál nebo Hlava nad vodou.

Na koncert míří i sólisté

Nymburk – Slavnostní koncert Nymburského komorního orchestru a pěveckého sboru Canzonetta ze Základní umělecké školy v Nymburce se koná ve čtvrtek 11. května od 19 hodin v kostele sv. Jiljí. Zajímavé dramaturgie koncertu, na kterém čekají posluchače skladby slavných skladatelů, se ujal umělecký vedoucí orchestru Arnold Smrtka. Příznivci komorního orchestru se mohou poprvé v historii tohoto tělesa těšit i na sólisty z České filharmonie.