K vidění budou i králíci
Lysá nad Labem – Celostátní výstava mladých králíků, holubů a drůbeže se uskuteční na Výstavišti v Lysé nad Labem od 8. do 9. září. Druhá celostátní výstava výletků holubů nabídne návštěvníkům průřez plemen holubů různé velikosti, barevných rázů, kreseb a struktury opeření. Součástí výstavy bude v sobotu 9. září Celostátní trh drobných a exotických zvířat. Organizátoři jsou připraveni nabídnout prodejcům v případě velkého zájmu prodejních míst haly i venkovní plochu. Výstaviště bude otevřené 8. září od 11 do 17 hodin a 9. září od 9 do 16 hodin. 

Ateliér vystavuje malby
Kersko – GNovou výstavu mohou zájemci zhlédnout od 1. září v Lesním ateliéru Kuba v Kersku. Své obrazy tu vystavuje výtvarnice Dagmar Hartmannová, která svůj soubor maleb nazvala hledání krásného času. Příznivci výtvarného umění se se samotnou autorkou mohou setkat na akci nazvané Setkání s autorkou „uprostřed výstavy“ v sobotu 16. září od 14 hodin. 

Pojedou zdarma na Blanici
Nymburk – Dny evropského dědictví v Nymburce, které se konají v sobotu 9. září, nabídnou nejen možnost podívat se do prostor památek, které jsou během roku pro veřejnost uzavřené, ale také zajímavý koncert. Zpěvák a kytarista Yannick Tevi vystoupí na farní zahradě vedle Starého děkanství se skupinou Vanua 2. První koncert se koná od 13 hodin, druhý o dvě hodiny později. Návštěvníci Dnů evropského dědictví se také mají možnost svézt zdarma na lodi Blanice. Ta bude od 10 do 15.30 hodin jezdit mezi Přístavem a Vilou Bašta v Drahelicích. 

Ilustrační foto.
Nymbursko: Okresní fotbalová mládežNa oslavy pojede autobus
Byšičky – Během sobotních oslav 300 let od založení Byšiček mohou návštěvníci této akce využít speciální linky autobusu, který bude jezdit mezi železniční stanicí v Lysé nad Labem a Byšičkami. Linka bude mít čtyři stanice, nádraží, pošta, Dostihové závodiště a Byšičky U kříže. Osmnáct spojů pojede během soboty celou trasu, dvanáct mezi závodištěm a Byšičkami. První autobus je v jízdním řádu z Lysé v 8.35, poslední do Byšiček odjíždí ve 23.32 hodin. Z Byšiček odjíždí první spoj v 9.10 a poslední ve 23.40 hodin. 

Obětí nehody bylo prase
Kersko - Poškozená maska, nárazník a kapota a uhynulé divoké prase. Taková je bilance dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek před půl desátou večer na silnici ze Sadské směrem na Velenku. Asi třicet metrů před křižovatkou vběhlo do dráhy osobního auta divoké prase. Řidič už nestačil zareagovat.

Seniorka se nedala nachytat
Případ podvodného telefonátu s dobrým koncem řeší policisté z minulého týdne v Činěvsi. Kolem půl páté odpoledne zazvonil seniorce telefon, ve kterém se jí ozval člověk, který se představil jménem jejího vnuka. Chtěl po babičce, aby mu půjčila peníze. Zeptal se, jaká maximální částka by to mohla být, a dozvěděl se, že sto tisíc korun. V tu chvíli si vymyslel, že náhodou je před jejím domem jeho kamarád, kterému má žena peníze vydat. Seniorka vyšla před dům, s dotyčným se kontaktovala, ale peníze mu nedala a vrátila se s penězi domů. Policisty na podvodné jednání muže upozornila až následně druhá žena z Činěvsi.

Manželé mohou tančit
Nymburk – Již pátý ročník Kurzů tance pro manželské páry a přátele tance 2017 připravila Hudební agentura K-production v Nymburce. Kurzy se budou konat v sále Obecního domu ve Smetanově ulici od 5. října. Tanečníci se sejdou vždy ve čtvrtek od 10.30 do 21.30 hodin při živé hudbě. Kurz bude zakončen závěrečným večerem 30. listopadu. Přihlásit se je možné v prodejně hudebních nástrojů K-music v ulici Malé Valy.

Ilustrační foto.
KRÁTCE: Muž vyhrožoval, že se zastřelí