Zahájení programu naplánovali organizátoři na půl desátou. Volný start na 41 kilometrů dlouhou trasu Polabím je mezi 10. a 12. hodinou. Každý, kdo se přihlásí, dostane už tradiční samolepku, může se zúčastnit soutěží o ceny a také přespat ve vlastním stanu v areálu pivovaru. Loňského ročníku Cyklootvíráku se zúčastnil rekordní počet 1850 cyklistů.

Rosák pozval Kinského

Nymbursko – Každý pátek po 11. hodině začíná ve vysílání Českého rozhlasu Region talk show Tandem Jana Rosáka. Dnešním hostem bude potomek slavného šlechtického rodu Constantin Kinský. V Tandemu se posluchači dozví, jaké peripetie s sebou přináší správa zámeckého panství. Tandem Jana Rosáka s Constantinem Kinským naladí dnes hodinu před polednem na frekvenci 100,7 FM.

V klubu zazní Tiché lodi

Nymburk – Se svou one man show Tiché lodi se představí v pátek 5. května od 20 hodin v hudebním klubu Mlejn kytarista a recitátor René Müller z Olomouce. Ve své tvorbě zhudebňuje básně Miroslava Václavka. Předskokanem mu bude básník Pavel Zdražil, který bude číst z aktuální sbírky Hvězdou postižený.

Muzejní noc patří i kronikám

Rožďalovice – Město Rožďalovice pořádá v sobotu 6. května od 17 hodin Muzejní noc v galerii Melantrich. Účastníci mohou nahlédnout do kronik města Rožďalovic s výkladem kronikáře Jana Nožičky, od 19 hodin navštívit vernisáž výstavy obrazů a ilustrací Inky Delevové.

Výstava představí Karla IV.

Poděbrady – Putovní výstava 10 inspirací Karla IV. k jeho 700. výročí narození je přístupná až do 31. května v městské knihovně. Výstava představí Karla IV. jako státníka, diplomata, budovatele, vzdělance, cestovatele, hospodáře, křesťana, myslitele, mecenáše a vizionáře.

K meditaci zahraje kora

Poděbrady – V neděli 7. května od 19 hodin se koná v Čajovně Na Kopečku meditační koncert. Účinkující Jaroslav Mugrauer a Pavel zahrají na kora, tradiční západoafrický hudební nástroj s 21 strunami, který zní jako evropská harfa, ve spojení s tibetskými zpívajícími mísami a gongy.