Josef Dvořák nabídne scénky

Nymbursko - Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region Střední Čechy bude dnes po 16. hodině herec Josef Dvořák. Celou hodinu můžete rozhodovat o tom, kdo vás bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Patrikem Rozehnalem vám Josef Dvořák nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Těšit se můžete i na zajímavé historky spojené s aktéry jednotlivých scének. Humoriádu naladíte na frekvenci 100,3 nebo 100,7 FM.

Cestovatel předá zkušenosti

Nymburk - Soběstačný život nejen na cestách je název přednášky Ondřeje Landy, která se koná v městské knihovně 16. března od 17 hodin. Landa žil v Japonsku a v budhistických klášterech východní Asie, pobýval na posvátných místech Indie i v pravoslavných klášterech východní Evropy. Jako etnograf studoval malajské muslimy, domorodé Maory Nového Zélandu i tradiční českou komunitu v rumunském Banátu. Součástí přednášky budou vzájemné souvislosti soběstačného způsobu života a umění meditace, dojde i na krátké ukázky cvičení fyzické sebekontroly v podobě vybraných praktik hathajógy artistiky a jevištního umění.

Čtěte také: Vyrostou v Poděbradech dvě nákupní centra?

Divadlo patří violoncellům

Poděbrady - Prague Cello Quartet, skupina čtyř profesionálních violoncellistů Ivana Vokáče, Jana Zemana, Petra Špačka a Jana Zvěřiny, držitelů mnoha ocenění z mezinárodních soutěží, zahraje tentokrát poděbradskému publiku. Program koncertu, jehož pořadatelem je Společnost Otakara Vondrovice, je složený z populárních a filmových melodií. Vystoupení violoncellistů se uskuteční v úterý 14. března od 19 hodin v Divadle Na Kovárně.

Stracké ženy si zatančí

Straky - Pokud jste letos ještě nestihli navštívit některý z plesů v regionu, máte jednu z posledních možností. Společenský ples totiž pořádá v sobotu 11. března Spolek strackých žen. Bude se konat v sále kulturního domu ve Strakách a začíná od 20 hodin. K tanci a poslechu zahraje kapela JEPLA. Můžete se těšit i na bohatou tombolu.

Zahrají pro hospic

Lysá nad Labem - Pro domácí hospic Nablízku se uskuteční benefiční představení divadla Víti Marčíka Moravské pašije. Známý umělec nabídne možnost prožít Velikonoční příběh Ježíše Krista, a to zcela netradičním způsobem. Představení se bude konat ve středu 29. března od 20 hodin v lyském kině, předprodej vstupenek je na www.kinolysa.cz/.

Čtěte také: O městské byty je velký zájem, šance je ale malá

Sokolečtí mají bál

Sokoleč - Obecní ples v režii obecního úřadu se uskuteční v sobotu 11. března v místní sokolovně. Začátek společenského a tanečního večera je naplánovaný na 20 hodin. Ti, kdo se ho zúčastní, si budou moci zatančit při hudbě skupiny Medunka z Lanžhota. Večer zpestří vystoupení taneční skupiny Duende Kolín a nebude chybět tradiční tombola.

Přednáška přiblíží další biblické žalmy

Nymburk - Další z pravidelných povídání o biblických žalmech se koná v městské knihovně v úterý 14. března od 17 hodin. Svůj výklad nazval Petr Plaňanský z Křesťanského společenství Nymburk Co si počít s problematickými žalmy. Tentokrát se zaměří na výběr žalmů, které se něčím vymykají. Po výkladu bude tradičně následovat společná diskuse o morálních tématech společnosti.

Beseduje Michael Žantovský

Nymburk - Michael Žantovský je další z významných osobností, které pozvala městská knihovna na besedu. Ředitel Knihovny Václava Havla, překladatel, textař, bývalý velvyslanec, poradce a mluvčí Václava Havla, zakladatel Občanského fóra a spisovatel promluví nejen o prvním prezidentovi České republiky, ale také o literatuře i o současném dění v kulturním a politickém světě. Setkání s Michaelem Žantovským se uskuteční v knihovně ve čtvrtek 9. března od sedmnácti hodin.

Hosty školy budou rodiče

Lysá nad Labem - Setkání s rodiči předškoláků připravila Základní škola J. A. Komenského na úterý 14. března v 16 hodin. V přízemí pavilonu D si budou moci rodiče povídat s pedagogy nejen o přípravě na povinnou školní docházku, průběhu zápisu do 1. tříd v nové školním roce v Lysé, odkladu školní docházky, školních vzdělávacích programech i dalších věcech, které je zajímají.

Paul Gauguin nejen maloval

Rožďalovice - Gauguinovy dřevořezy a zakladatelé Hollaru je název výstavy, která se koná v Muzeu klasického knihařství v režii Nadačního fondu Jendy Rajmana. Vystavené listy jsou Koblihovy otisky dřevořezů, které vytvořil Paul Gauguin na Tahiti. V osudech původních dřevěných štočků a jejich otisků hrají významnou roli Rajmanovi přátelé ze sdružení českých umělců grafiků Hollar, které založili právě před 100 lety. Výstava potrvá do 31. května. V rámci doprovodného programu se můžete zúčastnit tvořivé dílny v sobotu 18. března.

Čtěte také: Vodovod a kanalizace? Lidé v Byšičkách budoucí stavbě zatím moc nevěří