Nymbursko – Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region Střední Čechy bude dnes po 16. hodině herečka a malířka Iva Hüttnerová. Celou hodinu můžete rozhodovat o tom, kdo vás bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Patrikem Rozehnalem vám Iva Hüttnerová nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Humoriádu naladíte na frekvenci 100,3 nebo 100,7 FM. 

Poděbrady – Ekocentrum Huslík Poděbrady pořádá přednášku nazvanou Ptáci kolem nás aneb Jak udělat, aby se k nám vraceli. O této problematice bude vyprávět v sobotu 4. března od 17 hodin v přednáškovém sále centra Lenka Hodačová. 

Čtěte také: Na výstavě uvidíte i Hrabalův psací stroj

Kostelní Lhota – Základní škola v Kostelní Lhotě zve dnes od 8 do 15 hodin na Den otevřených dveří. Využijte možnosti vidět své děti v akci při hodinách a seznámit se s průběhem vyučování. 

Hradištko – Lidé v obci už si zvykli, že Klub mladších důchodců v Hradištku pořádá každoročně tematicky laděný bál. Tentokrát kreativní důchodkyně zvou na Námořnický bál, který se koná v sobotu 4. března od 13 hodin v Hostinci u Kocánků. Očekává se opět velká účast a sál hostince bude plný námořníků.

Poděbrady – Město a Polabské muzeum zvou širokou veřejnost na mimořádnou výstavu replik korunovačních klenotů, Císařské koruny Svaté říše římské a Svatováclavské koruny. Mimořádná výstava je otevřená od 3. do 12. března denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin v Polabském muzeu ve výstavním prostoru Kunhuta. Návštěvníci si budou moci nejen zblízka prohlédnout jedinečné repliky, ale dozví se podrobnosti o jejich vzniku i autorech a také si připomenou význam samotných originálů. 

Nymburk – Dobrodružné odpoledne Po stopách Ledové královny inspirované pohádkou H. Ch. Andersena čeká na děti v sobotu 4. března od 13 do 16 hodin na Ostrově. Start kilometrové trasy parkem, na níž budou na děti čekat herci v krásných kostýmech, je před hotelem Ostrov. Děti budou na jednotlivých stanovištích plnit zapeklité úkoly, aby pomohly statečné Gerdě vysvobodit kamaráda Káje ze spárů Sněhové královny. Pořádající agentura Velká Dobrodružství slibuje malým poutníkům v cíli krásný dárek, který jim dá kouzelná Sněhová vločka. 

Nymburk – Všichni, kdo se těšili na Divadelní ples aneb Jelibál, který se měl konat v režii divadelního spolku Jelita v pátek 3. března v Obecním domě, budou zklamáni. Pořadatelé byli nuceni jej totiž zrušit, a to z důvodu malého zájmu ze strany veřejnosti o účast. Letošní téma bylo spojené s osobností literáta mezinárodního významu Bohumila Hrabala a se vším, co je s ním neodmyslitelně spjato. Rozhodně tato osobnost skýtala velký prostor pro fantazii třeba při zdobení kostýmů.

Čtěte také: Hacker přetvořil stránku kulturního centra, ironizuje na ní starostu Poděbrad