Pozor na cesty do ciziny o svátcích

Nymbursko - Tým silniční bezpečnosti varuje před cestami do zahraničí v době začátku či konce školních prázdnin v jednotlivých zemích. Ve většině Evropy je volno podobně jako u nás, tedy od 23. prosince do 2. ledna. Výjimkou jsou Anglie a Lucembursko, kde si žáci a studenti od školy oddychnou už 16. prosince. Dále pak Finsko a Portugalsko, kde vánoční prázdniny začínají 18. prosince. Naopak nejdéle si dny volna vychutnají školáci v Rumunsku, a to až do 14. ledna. Jen o něco kratší prázdniny do 12. ledna budou v Chorvatsku.

Biketower má první potíže

Lysá nad Labem - Několik lidí v Lysé se setkalo s prvními potížemi při parkování svých bicyklů v teprve několik dnů otevřené cyklověži u nádraží. Zpravidla šlo o starší netypická kola. Automat jim bicykl nepřijal s tím, že má kolo nestandardní rozměr. Výrobce už o těchto problémech ví a řeší je úpravou softwaru i hardwaru, aby se podobné situace neopakovaly. 

Knihovna chystá přednášky

Nymburk - Několik zajímavých přednášek připravuje Městská knihovna Nymburk na první měsíce příštího roku. Hned 10. ledna bude beseda s investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou, členem redakce časopisu Reportér, nad jeho poslední knihou Boss Babiš, 30. ledna pohovoří o Srí Lance a jejích přírodních krásách a životě v této zemi. Povídání o kávě s nymburským baristou Pavlem Zemanem chystá knihovna na 1. únor. A 20. února bude opět cestovatelská beseda s Martinem Levým o tom, jak se dá levně cestovat po Americe. Zájemci se dozví užitečné tipy a triky na jídlo i ubytování.

Crossband zahraje dvakrát

Nymburk - Fanouškové zřejmě nejznámější místní poprockové skupiny si už na tradiční Vánoční koncert zvykli. Letos však kapela přichystala překvapení a v Hálkově divadle vystoupí o nadcházejícím víkend dokonce dvakrát. Nejdříve v pátek 15. prosince od 19.30 na klasickém vánočním koncertě, v sobotu od 17 hodin pak mohou přijít i rodiče s dětmi. Kapela zahraje rodinný vánoční koncert. Lístků už příliš nezbývá, k dostání jsou v pokladně Hálkova divadla. 

Cukroví vyrobí i ochutnají

Poděbrady - Ekocentrum Huslík zve na další Setkání s přírodou, které se v úterý 12. prosince od 17.30 hodin týká výroby cukroví ze sušeného ovoce. „Společně si ukážeme a porovnáme některé recepty a na závěr také naše cukroví ochutnáme,“ uvedla za organizátorky Marta Bryndová.