Adventní sbírka pomůže policistovi

Lysá nad Labem - Místní radnice už avizovala, že letošní rozsvěcení stromů spojené s kulturním programem v centru města využije také k uspořádání adventní sbírky. Nyní na svých stránkách upřesňuje, o co půjde. Pomoci se rozhodli těžce zraněnému policistovi Vladimíru Suchánkovi z Městce Králové a jeho rodině. Ten při nehodě ve službě utrpěl vážný úraz hlavy a dodnes jeho stav vyžaduje nepřetržitou péči. „Na několika místech náměstí budou prodávány malé závěsné baterky ke klíčům a polovina z jejich prodeje bude na závěr adventního programu předána rodině Vladimíra Suchánka,“ uvedla Dana Papáčková ze Spolku rodáků a přátel města Lysá. Akce, která se koná 2. prosince odpoledne na náměstí, se zúčastní i zástupci Krajského ředitelství Policie Středočeského kraje v Nymburce.

Průvod projde skanzenem

Přerov nad Labem - Svatý Martin s průvodem projede v sobotu 11. listopadu přerovským skanzenem. Římský voják, později poustevník a biskup z Tours vyjede na koni spolu se svou družinou ze zámeckého parku a bude pokračovat skanzenem až do jeho spodní části. Sraz účastníků svatomartinské jízdy je v 15 hodin před skanzenem. Nebude chybět program pro děti i dospělé, na zahřátí se bude podávat svařák. Akci pořádá obec Přerov nad Labem, Polabské muzeum a společnost Henricus. 

V pondělí dopoledne byly vykáceny na severní části nymburského náměstí jehličnany a keře.
Jehličnany na náměstí šly k zemi. Nahradí je javory

U Strejčka pokřtí desku

Nymburk - V kavárně U Strejčka se v pátek bude křtít nové album muzikantky Pavly Táboříkové a její kapely PayaNoia. Její čerstvě vydané album nese název Pajány. Písně nejen z něj zazní právě při pátečním křtu. „Blíží se oslava Apollona, boha Slunce. Pojďte s námi na úpatí Olympu v klubu U Strejčka zapět oslavné písně Pajány,“ láká frontmanka, bubenice a zpěvačka Pavla Táboříková. Obal na nové album vytvořila nymburská výtvarnice Lucie Trejbalová.

Petera odpoví na otázky

Nymbursko - Český rozhlas Region se každé úterní odpoledne ptá těch, kteří ovlivňují život ve středních Čechách. V pořadu K věci rozebírá moderátor Tomáš Pancíř aktuální témata s významnými osobnostmi veřejného života. Jeho dnešním hostem bude statutární zástupce hejtmanky Středočeského kraje a její náměstek pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera z ČSSD. Hlavními tématy rozhovoru budou situace v krajském zastupitelstvu nebo priority pro nejbližší období. Pořad K věci si můžete poslechnout po 15. hodině ve vysílání Českého rozhlasu Region na frekvenci 100,3 nebo 100,7 FM. 

Policie se zaměří na chodce

Nymbursko - Spolu s podzimním počasím přibylo množství nehod, na kterých se podíleli chodci. To je důvod, proč se policisté ve Středočeském kraji až do 17. listopadu zaměřují na jejich bezpečnost a viditelnost. Chodci mají být vybaveni reflexními prvky v místech mimo obec, kde není veřejné osvětlení. Právě to budou policisté během akce připomínat. 

Parkovací věž pro kola roste u lyského nádraží.
Parkovací věž u nádraží začne sloužit cyklistům