„V 9.30 hodin začíná dožínkový průvod, v 10.00 hodin pak hejtmanka Petra Pecková (STAN) dožínky oficiálně zahájí,“ zve na akci moderovanou Jakubem Kohákem Zuzana Žídková z kanceláře hejtmanky.

Hala A2 bude středočeskému dění patřit až do odpoledne. Připraveny jsou mimo jiné tradiční vyhlášení Zemědělských hospodářů Středočeského kraje roku 2021 a výsledků rybářské soutěže Středočeský šupináč – a ohlášen bude rovněž příští ročník soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje roku. Opakovaně vystoupí poberounská kapela Třehusk, představí se rovněž tanečníci z baráčnického krojovaného souboru z Lysé nad Labem a Malá dechovka Kmochovka – Harmonie 1872 Kolín.

„V rámci dopoledního programu proběhne za účasti hejtmanky a radní pro životní prostředí a zemědělství Jany Skopalíkové (Piráti) též slavnostní křest knihy Půda a život civilizací,“ upozornila Žídková. Publikace autorského kolektivu pod vedením Václava Cílka a Jiřího Hladíka patří do cyklu knih, který s finanční podporou Středočeského kraje – poskytovanou nezávisle na tom, která koalice je zrovna na hejtmanství u moci – vydává nakladatelství Dokořán.