Ke úrazu došlo už 8. ledna, nicméně vzhledem k postupu vyšetřování byly okolnosti zveřejněny až nyní. „Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Při couvání a manipulaci s vysokozdvižným vozíkem spadly z vidlic dvě bedny s plechovými výrobky, které zasáhly pětadvacetiletou ženu,“ popsal událost policejní rada Marek Šmíd.

Součástky zasypaly ženu tak nešťastně, že utrpěla vážná poranění, se kterými byla převezena do jedné z pražských nemocnic, kde byla podle dostupných informací i nějakou dobu v umělém spánku. Podrobila se několika operacím. Po několika dnech měla být přeložena z jednotky intenzivní péče na běžné oddělení a z úrazu se zotavuje.

Kriminalisté znají také nejpravděpodobnější příčinu celého neštěstí. „Zřejmě byl porušen metodický pokyn a nedošlo k zasunutí lyžin vysokozdvižného vozíku do ok příslušných beden. Kriminalisté se případem dále zabývají s ohledem na možnosti porušení zásad bezpečnosti práce,“ doplnil policejní rada.

Sedmapadesátiletému řidiči vysokozdvižného vozíku hrozí v případě usvědčení trestní sazba v rozmezí od 6 měsíců do 4 let.