Za vytrvalého nedělního deště slavnostně otevřeli nové dětské hřiště v Kovansku. Nepřízeň počasí sice vedla ke zrušení doprovodného programu, nezkazila ale dospělým radost z dosažení cíle a dětem radost z nového místa na hraní.

Poprvé došlo na myšlenku na dětské hřiště v obci v listopadu 2010. Práce na stavbě začaly letos v březnu, kdy se zapojilo Občanské sdružení Budoucnost Bobnic a Kovanska a občané Kovanska bez nároku na odměnu. „Zdarma jsme tady na brigádách odpracovali 146 „člověkohodin, “ uvedl předseda sdružení Vít Lazar.

Celá akce byla spolufinancována Obcí Bobnice a z Fondu hejtmana Středočeského kraje a vyšla dohromady na 76 276 korun.

„Občanské sdružení by chtělo touto cestou poděkovat všem, kteří bez nároku na odměnu věnovali svůj volný čas pro dobrou věc, která se podařila. Byť hřiště nepatří k největším v kraji, naše malá vesnička je na něj náležitě hrdá, neboť pomalu, ale jistě ožívá,“ vyjádřil radost Vít Lazar.

V den slavnostního otevření měli organizátoři připraven i vyhlídkový vláček a pestrý program pro děti. Ale určitě o něj nebudou děti ochuzeny, neboť to nebyla poslední akce, kterou v Kovansku připravují.