Zásadní změny ohledně koupání na jednom z nejupravenějších a tím pádem i nejvyhledávanějších koupališť na Nymbursku se teprve chystají. Tou nejpodstatnější má být zavedení permanentek na celou sezónu.

Úmysl byl nakousnut na úterním jednání zastupitelů. Záměr však má potvrdit až rada následující úterý. „Jednalo by se o permanentku na celou sezónu. Uvažuje se o částce 500 korun. Její majitel by tak mohl přicházet kolikrát denně chce. Když počítáme, že loni se dalo koupat 35 dní, je to rozumné,“ přemýšlí starosta Milan Pavlík.

Nakolik se nápad ujme u místních, ukáží následující týdny. „Já se sice chodím koupat časně ráno a večer, ale asi bych si ji koupila. Ale zavedla bych poloviční slevu pro důchodce a studenty. Přece jen 500 korun na Městec není málo,“ myslí si šestadvacetiletá Klára z Městce.

Věci okolo koupaliště se však děly už v uplynulých dnech. Minulou sobotu, kdy bylo kolem 30 stupňů, bylo koupaliště zamčené. „Dopouštěla se voda a byla tam natažená elektřina. Bylo to z bezpečnostních důvodů. Už tento víkend by ale mělo být vše v pořádku,“ vysvětlil starosta.

Jenže lidé si ve vedru stejně udělali díru v plotě a hromadně se koupali. Vrcholem pak bylo, že kdosi do rána ze studny ukradl čerpadlo za více než 30 tisíc korun. „Také přestřihl a odnesl 10 metrů napájecího kabelu, čímž vyhodil pojistky,“ doplnila policejní mluvčí Petra Potočná. „Vše je to o slušnosti a výchově,“ poznamenal starosta.