Nová víceúčelová sportovní hala pro veškeré míčové sporty má vyrůst vedle kounické základní školy do října. Obci se podařilo získat příslib evropských peněz z Regionálního operačního programu Střední Čechy – Evropského regionálního rozvoje.

Celá hala má stát více než 25 milionů korun, dotace je téměř 19 milionů. „Zbytek peněz, což je něco přes sedm milionů, zaplatíme z obecní pokladny, proto se snažím šetřit, kde se dá. Už nyní máme rezervu pro případ, že by se peníze z ROPu za některou fakturu zdržely. Stavbaři musí mít za svou práci zaplaceno," říká starostka Miroslava Sochorová.

Celý objekt bude propojený se školní budovou, takže v zimě děti nebudou muset jít ven. Vchod bude samozřejmě ale také z venku. Součástí stavby je kromě hřiště také nářaďovna a sociální zařízení pro chlapce i dívky. To bude sousedit se školou, na východní straně haly bude nářaďovna.

Hala musí být postavena na 91 betonových pilotech kvůli mělké spodní vodě. „Máme tady tři úrovně pilotů, nejdelší jsou pět metrů, ty jsou na kraji u školy, po obvodu jsou čtyři a půl metru a vnitřní tři metry," uvedl stavbyvedoucí Radek Tománek z hradecké společnosti Stylbau, která stavbu provádí.

Povrch vnitřního hřiště bude vytvořen z povrchu nové generace. „Má parametry na takové sporty, jako je florbal a od mezinárodní hokejové organizace IHF schválené parametry na pořádání turnajů. Podlaha bude odpružená, takže je dimenzovaná i na judo," doplnil stavbyvedoucí.
Stavba haly by měla být dokončena v říjnu letošního roku, pokud dovolí počasí. Halu budou využívat hlavně školní děti.