Těmito slovy uvítala malé kounické školáky v nové družině starostka Miroslava Sochorová. Kounická družina je totiž skutečnou raritou. Vymyslel ji jeden z malých školáků, Lukáš Schovanec. „Když se přemýšlelo o rekonstrukci družiny, zeptali jsme se dětí, jakou by ji chtěly mít. Svoji představu měly nakreslit. A Lukáš namaloval pirátskou loď a soutěž tak vyhrál,“ vysvětlila starostka.

Mohutný podíl na novotou se lesknoucí družině má také vychovatelka Alena Podveská. „Také jsme pro vás připravili nové hračky. Pro kluky lego Pirátů z Karibiku, holky mají nové panenky. Nechybí tu ani dva počítače,“ vyjmenovala vychovatelka a starší přítomní jen zavzpomínali, že o něčem takovém se nám mohlo v osmdesátých letech jen zdát.

Symbolem otevření nové Pirátské družiny se stal mohutný dort, jemuž vévodila pirátská loď se třemi drsnými chlapíky na palubě. Ovšem jinak také velmi sladkými. Děti pak na chvíli zapomněly na vůni nových prostor a první pirátská bitva mohla začít. I když prozatím jen o kus dobrého dortu.

Vybudování nové družiny, s jejíž stavbou se začalo loni, přišlo na 87 tisíc korun. Podstatnou část zaplatila dotace od sdružení Pošembeří, které přispělo částkou 65 252 koruny. Zbytek šel z kasy městyse.