Zatímco o Vánocích děkuje lidem za pomoc, poslední víkend zveřejnila na sociální síti dva příběhy z Poděbrad a Nymburka, které vypovídají o otřesném chování majitelů k mazlíčkům.

Poprvé jí zazvonil telefon v sobotu v půl osmé večer. „V Nymburce někdo vyhodil kočku, asi se ji nic nestalo, strašně se bojí a pláče, my si ji vzít nemůžeme,“ ozvalo se v telefonu.

Paní Nedbalová vyjela na místo činu. „V hloučku sousedů byla zkušená dáma, která vyděšeného kocourka vzala do náruče a uklidnila ho. Jeho majitelé ho zřejmě vyšoupli z okna a okno zavřeli, aby si jejich mazlík vyrazil po střeše, kam chce. Jenže kocourek zvyklý v bytě spustil křik a zalarmoval sousedy. Ti hledali majitele kocoura, našli je a ti kocoura vzali zpátky," popisuje zkušenost milovnice koček. Jenže později byl kocour znovu vypuštěn z bytu a jeho majitelé byli viděni, jak s kufry opouštějí byt.

Jenže s novým přírůstkem ještě ani nedorazila domů, když jí telefon zazvonil znovu. V Poděbradech na náměstí vypadlo z okna kotě. „Bylo zraněné. Svědkové pádu koťátko odvezli na místní veterinární kliniku. Kocourek má ošklivě zlomenou zadní pacičku. Kost sama nesroste, bude nutná operace. Pravděpodobně má poraněnou i pánev. Kromě toho se mu udělal posttraumatický edém plic,“ popsala stav zvířete majitelka útulku. O kotě se nakonec jeho majitelka přihlásila.