Neuvěřitelný příběh zažívají v těchto dnech lidé v Kostelní Lhotě. Ve čtvrtek ráno totiž zjistili, že část fotbalového hřiště je zoraná. Místnítři týmy se tak okamžitě samy ocitly v ofsajdu už před výkopem víkendových zápasů.

Za vším jsou s největší pravděpodobností spory o pozemek. Místní zemědělec Václav Němeček totiž část pozemků, na nichž hřiště stojí, vlastní. S radnicí a fotbalisty vyjednával o kompenzaci, ale neúspěšně. Proto natruc část svého pozemku, a tedy i hřiště, zoral.

Šéf místního fotbalového klubu a zároveň zastupitel Jaroslav Pavlík tvrdí, že ze strany rodiny Němečkových se jednoznačně jednalo o vydírání. „Byl jim nabízen desetkrát větší pozemek, nebo pronájem za slušné peníze. Jenže pan Němeček chtěl po obci faru, která sousedí s jeho domem. Na to jsme nemohli přistoupit,“ říká Pavlík.

Vyjádření rodiny Němečkových se získat nepodařilo. Včera byl doma pouze vnuk, který situaci komentoval slovy, že jej to vůbec nezajímá.

Paradoxem je, že právě nejmladší z rodu Němečkových hraje za místní fotbalový tým! Otázkou zůstává, zda zůstane v týmu i po těchto událostech.
Na hřiště dorazila i starostka Svatava Vronská, která je pochopitelně s celým problémem obeznámena. Po zhlédnutí části zoraného hřiště jela celou věc oznámit na policejní oddělení do Sadské.

Policisté se případem zabývají, vyřešit jej ale musí místní.

Šéf klubu v „Kostelce“: prostě hřiště zkrátíme na minimum

Případ rozoraného hřiště sice vyvolává rozpaky a údiv, ale to, že by měl být zemědělec, který vlastně jen začal hospodařit na svém pozemku, byl soudně trestán, to nikdo nečeká. „Případ je v současné době v šetření. Prověřujeme, zda nedošlo ke spáchání trestného činu, či přestupku,“ uvedla policejní mluvčí Petra Potočná.

Jak tedy fotbalisté budou nečekaný problém řešit? Pavlík má jasno. „Prostě zkrátíme hřiště o necelých dvacet metrů. Nemělo by zasahovat do jeho pozemků. Posuneme bránu níž. Mělo by to vyjít tak, že bude mít nejmenší možný rozměr na délku, tedy 90 metrů,“ říká Pavlík a jeho pomocníci už během včerejška dělali nové lajny. „Je to ale škoda. Bylo to jedno z nejkrásnějšíxch hřišť na okrese,“ posteskl si sekretář klubu Tomáš Ulrych. Ten taky nechce vyloučit další možná jednání s Němečkovými a návrat k původnímu stavu.

Jasně proti je ale Pavlík. „Z mého pohledu to bylo jednoznačně jeho poslední gesto. Pozemek mu regulérně patří, my hřiště zkrátíme a žádné další ústupky dělat nebudeme. Tímto gestem si pan Němeček sám uškodil. Navíc budeme požadovat náhradu za trávník, což bude kolem 200 tisíc korun,“ doplnil šéf klubu.

Kratší hřiště prý nebude problém ještě v pátek zkolaudovat. „Pokud bude mít požadovaný rozměr, razítko od nás dostanou,“ potvrdil Karel Mašinda z fotbalového svazu.