Na konci 19. století byl v Libici nad Cidlinou podle projektu architekta Čeňka Křičky postaven novorenesanční evangelický kostel. Stavbě ve středu obce dominuje téměř dvacetimetrová věž s kupolí a výraznými hodinami.

„Máme radost, že se oprava podařila. Starý ozubený stroj byl nahrazen novým mechanismem a řídící jednotkou,“ vysvětlila libická farářka Marta Zemánková.

Zařízení se musí průběžně sledovat a kontrolovat. Oprava hodin navázala na loňskou renovaci omítky kostelní věže. Na opravě za téměř šedesát tisíc korun se vedle místního sboru podílela zhruba polovinou i obec. V opravách kostela, zejména vnějších omítek, by se mělo v příštích letech dál pokračovat. Pozitivní změnu na vrcholu věže pozvolna registrují i místní.

„Obec s velkým pochopením finančně podpořila aktivitu evangelického sboru. Kostel sice není obecním majetkem, ale opravy samozřejmě přispívají k lepšímu vzhledu a podobě obce. Zároveň oceňujeme vzájemnou spolupráci a dobrou komunikaci mezi obcí a evangelickým sborem,“ uvedla libická starostka Iveta Myšková.