Když před jedenácti dny přišli místní fotbaloví funkcionáři na to, že jim někdo rozoral část hřiště u velkého vápna na vzdálenější straně od silnice, spustil se povyk.

Důchodce Václav Němeček, který se autorstvím orby na stadionu nijak netajil, byl označen za člověka, který obec svými požadavky ohledně pozemků na hřišti vydíral.

Nyní se podařilo získat i stanovisko samotného důchodce. Ten se podobným nařčením rezolutně brání a říká: „Naše rodina, Němečkovi, byli vždycky hodní. Pokud bychom si ovšem nechali líbit i tohle, byli bychom blbí,“ říká bez servítek muž, na jehož hlavu se snesla vlna kritiky.

A okamžitě vysvětluje důvody, proč si myslí, že byl obviněn křivě. „Už dávno jsme na místní úřad zasílali dopis s tím, že chceme o případné výměně jednat. Není pravda, že bychom obec vydírali požadavkem na faru. Ano, měli jsme o ni zájem, ale s tím, že si ji normálně koupíme. Nikoliv výměnou za pozemky na hřišti,“ říká Němeček.

To, že nakonec skutečně sáhl k diskutovanému zorání, souviselo s další věcí. Stromy za hřištěm, které také patří Němečkovým, kdosi kácel a kradl. Proto prý majitel přistoupil k opatřením, kterým chce takovým praktikám zabránit.

Jednoznančně však odmítá, že by tak chtěl omezit činnost místních fotbalistů. Se svým pozemkem zatím nic dělat nehodlá. A do budoucna prý naopak uvažuje o rozšíření stávajícího hřiště. „Ať tam klidně děti běhají,“ uzavřel.