Českým fotbalem hýbe další pořádný skandál. Ten se točí kolem nelegálního ovlivňování zápasů a sázek. Policie dosud obvinila dvanáct osob, včetně několika profesionálních fotbalistů. Dalších dvacet lidí potom vyzvala k podání vysvětlení.

Podle informací Deníku policie vyslýchala též na teplických Stínadlech záložníka Egona Vůcha, obránce Davida Jablonského a Karla Kodeše 
z teplické juniorky. „Ano, policie u nás byla a vyslýchala některé hráče. Žádné další informace ale nemám," uvedl ředitel FK Teplice František Hrdlička.

Kromě prvoligových Teplic se kauza dotýká především mužstev z nižších soutěží jako jsou třetiligová Roudnice nad Labem nebo druholigové mužstvo Bohemians Praha ze Střížkova.

Zeptali jsme se místních funkcionářů, jak se na dosud největší skandál v českém fotbalu dívají oni.

Podle vedoucího mužstva Semic Miroslava Čepelky si hráči, pokud se prokáže jejich vina, už nezahrají. „ Nemám moc informací, vyšetřit by se to ale rozhodně mělo. Pokud tedy opravdu hráči sázeli na své zápasy a tím je ovlivnili. Je to skutečnost, o které se ve fotbalových kuloárech mluví. Jsem pro to, aby si v případě viny už nezahráli. On je ani nikdo nezaměstná. Týká se to 
1 až 3. ligy, na nižší soutěže se, myslím, ani sázet nedá," řekl Čepelka s tím, že se tato kauza musí dotáhnout do konce.

Předsedu komise rozhodčích Okresního fotbalového svazu Nymburk Josefa Voborníka jsme zastihli na svazové schůzi. „Zatím příliš nevíme, o co se jedná, začínáme se o tom teprve bavit. Že se to dotýká nižších soutěží je jasné, tam na ně není tolik vidět jako v první lize," uvažuje Josef Voborník.

Sekretář Unionu Čelákovice Milan Šikl v tom nevidí nic zcela nového. „Děje se to všude. Vezměte si Německo, Itálii, Francii, Španělsko. Proč by se to mělo zrovna nám vyhnout, není to nic zvláštního. Ty osoby sází anonymně přes internet. Podle mého samotní hráči sází minimálně, je tam nějaký bílý kůň, který na tom pracuje. A ostatní hráči o tom ani nemusí vědět. Stačí, že to je na jednom hráči a brankáři. Sází se například na první 
a poslední gól," vypočítává Šikl.

Ten připouští, že by se něco podobného mohlo dít i v soutěži, ve které hraje Union. „Klidně, možné je všechno," dodává sekretář čelákovického klubu.