Zákaz zveřejňování počtu nakažených v obcích stanovil Krizový štáb Středočeského kraje v čele s hejtmankou v obavě o reakci veřejnosti. Řada starostů však toto opatření kritizuje a naopak tvrdí, že veřejnost má být informována o přesném počtu a místě výskytu nákazy.

Město samotné pak své občany samo vyzývá především ke klidu. „Bližší informace nebudeme zveřejňovat, stejně je ani od Krajské hygienické stanice nemáme, nepátrejte, nespekulujte, myslete na své zdraví a těm, kterých se se to týká, dodržujte pravidla karantény,“ vzkazuje vedení Čelákovic a přidává bodový seznam, jak se v dané situaci chovat. Na prvním místě je bod o neshromažďování se na veřejných prostranstvích.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Čelákovice leží v regionu Praha – východ, nicméně s Nymburskem bezprostředně sousedí. Především oblast kolem Lysé nad Labem vnímá přiblížení se hrozby a apeluje na své obyvatele s dodržováním bezpečnosti. Na Nymbursku zatím bylo oficiálně potvrzeno minulý týden pět případů v rámci jedné rodiny přímo v Nymburce už minulý týden. Jestli v posledních dnech přibyli další nakažení, se bohužel vzhledem k poskytování informací o nakažených pouze na úrovni kraje, ověřit nedá.

Koronavirus v Česku