Jednání se pohnula. Tak uvedla starostka Sadské Cecilie Pajkrtová na zasedání zastupitelů zprávu o tom, že firma Skanska jedná o prodeji svého závodu ve městě.

Údajně se jedná o velmi čerstvou informaci. „Volal mi vedoucí pobočky pan Roman Závorka, který mě informoval o tom, že firma jedná o prodeji místního závodu. Kovovýroba by však měla v podniku zůstat,“ řekla starostka s tím, že podrobnější informace o prodeji nemá.
Mluvčí Skansky Ondřej Šuch včera nejprve odmítl situaci jakkoliv komentovat. „Nebudeme se k tomu vyjadřovat,“ opakoval na otázky kolem současné situace v Sadské.

Později poslal mail, ve kterém jednání o prodeji připouští. „Dlouhodobě probíhají jednání se zájemci, kteří mají o areál, zařízení i zaměstnance zájem. Až jednání dospějí ke konkrétním výsledkům, budeme to prioritně řešit s našimi zaměstnanci,“ píše mluvčí Skansky.

Šéf pobočky Roman Závorka také o konkrétních jednáních nechtěl hovořit. „Nejsem k tomu kompetentní,“ uvedl šéf pobočky.

Vedení firmy se už před časem vyjádřilo, že se prodeji firmy nebrání. Zároveň však zachovávalo stávající výrobu, která svým hlukem zejména o víkendech rozčiluje lidi bydlící v okolí.

Jedinou jistotou je tak chystaná plynofikace areálu. „Tu dokončíme do zimy. Díky odstavení staré kotelny na olej dojde k významnému zlepšení ovzduší,“ řekl Šuch.