Na závodišti jezdeckého klubu Pod Hůrou v Semicích se konalo závěrečné kolo prvního ročníku Polabské ligy v požárním útoku mužů a žen. Přihlásilo se celkem 21 družstev mužů a 10 družstev žen.

V kategorii mužů zvítězili členové SDH Písková Lhota s celkovým časem tří kol 65,39 s, na druhém místě se umístili členové SDH Pňov s časem 68,36 s a na třetím místě členové SDH Kostomlátky s časem 70,25 s.

V kategorii žen si prvenství obhájila děvčata z SDH Písková Lhota s časem 70,00 s, ze stříbra se radovala děvčata z Dymokur (82,41s) a bronz putoval s děvčaty do Libice nad Cidlinou.

Nejrychlejší požární útok roku 2009 v kategorii mužů předvedlo družstvo SDH Písková Lhota na II. kolo Polabské ligy, které proběhlo v Nymburce s časem 21,52 s. I v kategorii žen byly nejrychlejší členky SDH Písková Lhota s časem 22,89 s.

Na sedmý ročník okresní ligy v požárním útoku se sjelo 27 družstev mladých hasičů. V kategorii přípravka zvítězili mladí hasiči z Pískové Lhoty, stejně tak i v kategorii mladší hasiči a v kategorii starší zlato putovalo do Libice nad Cidlinou.