Díky zařazení Nymburka do hry České televize přijela do města řada turistů, které na náměstí a ke hradbám zavedla herní mapa. Podle organizátorů soutěže bylo právě Rejdiště u hradeb třetím nejnavštěvovanějším místem z celé země v rámci zmíněné soutěže. Do kešky u hradeb se zapsalo celkem 748 nálezců této krabičky. A kde přesně byla ukrytá? „V místech, kde je nedávno zprovozněná vyhlídka z hradeb, byla krabička pověšena z druhé strany cedule s provozním řádem. V ní se nacházelo potřebné heslo,“ vysvětlila Alžběta Otradovská z Turistického informačního centra (TIC).

Obchodní dům Růžový slon, v jehož horních patrech by mohl vzniknout kulturní sál.
Kulturní sál na poděbradské kolonádě nakonec nebude. Ve hře je znovu Růžový slon

Bohužel se však našli i zlomyslní lidé, kteří kešku kradli. „Za letní období se ztratila celkem sedmkrát. Jednou opakovaně i po dvou hodinách, co jsme ji tam vrátili po předchozí krádeži. Někdo to dělal vyloženě ze zlomyslnosti,“ postěžovala si zástupkyně infocentra. Ale hledači nakonec i díky pracovnicím TICu správné heslo vždycky našli. „Velké poděkování patří za skvělou organizaci a spolupráci našemu Turistickému informačnímu centru,“ doplnila místostarostka Stanislava Tichá.

Cílem soutěže bylo nejen zachránit telku, ale také prozkoumat naši zem. Na prvním místě s počtem 1 215 návštěv se umístila Kinského zahrada v Praze, na druhém místě Botanická zahrada v Třeboni s 833 návštěvami a na třetím místě Nymburk s počtem 748 návštěv.